Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Wilczomlecz błotny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wilczomlecz błotny[edytuj | edytuj kod]

Artykuł obszerny i szczegółowo opisujący gatunek, który w źródłach polskojęzycznych jest bardzo skąpo opisywany. Głównie dlatego, że niemal nie ma znaczenia ekonomicznego i nie wchodzi tez specjalnie w oczy rosnąc w szuwarach nad wielkimi rzekami. Jak każdy gatunek rośliny przy bliższym poznaniu jest jednak bardzo ciekawy ;) Kenraiz (dyskusja) 12:32, 15 sie 2018 (CEST)

czego brakuje do medalu? D kuba (dyskusja) 18:21, 16 sie 2018 (CEST)
Gatunek jest dość słabo i rzadko opisywany w literaturze, ale nie grzebałem w publikacjach rosyjskich, ukraińskich, węgierskich, rumuńskich, więc w przeciwieństwie do lepiej opisywanych gatunków, nie mam pewności, że nic mi nie umknęło. Poza tym art. ledwie przekroczył 30kB i jakoś mi nie wygląda medalowo. Kenraiz (dyskusja) 18:48, 16 sie 2018 (CEST)
Pytam dlatego, bo jak słusznie zauważyłeś, jak na tak słabo i rzadko opisywany gatunek w literaturze (jest też mało znany), to dosyć kompletny opis mi się wyłonił po przeczytaniu artykułu. Zawiera wszystkie najważniejsze informacje. D kuba (dyskusja) 19:38, 16 sie 2018 (CEST)
Sytuację w jego wypadku ratuje istnienie monografii naukowej, więc nie jest najgorzej, ale większość artykułów na medal pisałem na bazie wielu dziesiątek, często około setki źródeł, a tu tylko 20... Przez kontrast więc ze względu na objętość, liczbę wykorzystanych źródeł i poświęcony artykułowi czas – wyszło mi, że lepiej zgłosić na DA. Jestem zwolennikiem tego by między DA i AnM była nie tylko różnica odnosząca się do "wyczerpania tematu i źródeł", ale też względna – artykuły obszerne, bazujące na bogatym materiale źródłowym to AnM, a te krótsze, niezależnie od wyczerpania tematu, to jednak DA. Kenraiz (dyskusja) 19:56, 16 sie 2018 (CEST)
Dostrzeżone błędy merytoryczne
  1. w zachodniej Syberii oraz w rejonie Ałtaju mogą dotyczyć blisko spokrewnionych gatunków z serii Soongaricae - nazwa tej serii daje bardzo mało odpowiedzi w wyszukiwarce, a artykuł z przypisu nr 2 jest tylko w formie abstraktu. Czy na pewno o te serię chodzi? D kuba (dyskusja) 17:04, 16 sie 2018 (CEST)
    Przypis 2 dostępny jest na stronie w formie abstraktu, ale wydawca udostępnia ten artykuł do ściągnięcia w całości za darmo. Nazwa jest poprawna. Słaba googlowalność wynikać może stąd, że o tych gatunkach i serii piszą głównie po rosyjsku, bo gatunki rosną w Rosji i byłych republikach ZSRR. Kenraiz (dyskusja) 18:39, 16 sie 2018 (CEST)
Dostrzeżone braki językowe
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
  1. Nowy15 (dyskusja) 19:47, 15 sie 2018 (CEST)
  2. D kuba (dyskusja) 18:21, 16 sie 2018 (CEST)
  3. Salicyna (dyskusja) 10:41, 22 sie 2018 (CEST)