Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Wirusy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wirusy[edytuj | edytuj kod]

No kiedy, jeśli nie jeszcze w 2020 roku zgłaszać TAKĄ propozycję? Macedo (dyskusja) 16:15, 31 gru 2020 (CET)

Uwagi merytoryczne
  1. zawiera pojedynczą kopię swojego genomu - jeśli mam coś i jego jedną kopię, to mam 2 sztuki tego. Czy z genomem jest tak samo? StoK (dyskusja) 16:26, 3 sty 2021 (CET)
    Nie. Kiedyś kupujący otrzymywał oryginał faktury, a sprzedawca zatrzymywał [pojedynczą] kopię. W efekcie obaj mieli po jednym egzemplarzu. W tym przypadku: Właściwy dla siebie materiał genetyczny wirusy mają (na ogół) w jednym egzemplarzu i jest on kopią (mniej lub bardziej wierną) materiału genetycznego wirusa rodzicielskiego. Macedo (dyskusja) 19:08, 3 sty 2021 (CET)
    Tylko że w przypadku faktury sprzedający wykonywał oryginał i kopię. Powstawały dwa egzemplarze jeden zwany orginałem, drugi kopią, a to dlatego, że dawniej pisano raz a podkładano kalkę i drugą kartkę. Przykład ten nie odpowiada kopiowaniu organizmów i nie jest tak napisane w artykule, nie wiadomo czego to kopia. Ciekawe, że określenie kopia nie pojawia się w angielskiej i niemieckiej wersji artykułu. StoK (dyskusja) 17:06, 4 sty 2021 (CET)
    Pojawia się przykładowo w angielskiej i niemieckiej wersji artykułu "chromosom". Tak się po prostu w genetyce to określa. Tak też było określone w podanym źródle. Macedo (dyskusja) 18:14, 4 sty 2021 (CET)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez