Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista wyścigów Formuły 1 z czerwoną flagą

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista wyścigów Formuły 1 z czerwoną flagą[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie: Bardzo solidne i ciekawe zestawienie przygotowane przez BarStra. Yurek88 (vitalap) 00:00, 7 gru 2017 (CET)

  • Głosy za:
  • Głosy przeciw:
  1. Czystym przypadkiem trafiłem na ten artykuł i właśnie go otworzyłem, żeby wstawić {{s:Dopracować|język}}, kiedy z niejakim przerażeniem zauważyłem wstawiony szablon „propozycja na medal” :( Poniższe zdanie jest reprezentatywne:
"Kiedy flaga czerwona jest machana przez marshalli, pit stop jest zamykany a kierowcy muszą zjechać do alei serwisowej, nie wyprzedzając siebie" – potworek „flaga jest machana”, błąd w słowie „marshall”, a kierowcy muszą zjechać „nie wyprzedzając siebie”. Choćby się nie wiem jak napinali, to siebie nie wyprzedzą, bo zawsze za sobą nadążą. Autor niech spróbuje sobie usiąść na kolanach, to się zorientuje w czym rzecz ;) --Felis domestica (dyskusja) 00:17, 7 gru 2017 (CET)

# To jest jedno zdanie: Od chwili rozpoczęcia Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 1950, czerwone flagi zostały pokazane w wyścigach 70 razy – 26 razy wznawiano wyścig od pierwszego okrążenia, 13 razy nie dokończono wyścigu (dziewięciokrotnie z powodu deszczu i czterokrotnie z powodu wypadków z udziałem kierowców), pięciokrotnie przerwano wyścig z powodu wypadków kierowców, które kończyły się śmiercią: Grand Prix Hiszpanii 1975 zostało przerwane na 29. okrążeniu z powodu wypadku Rolfa Stommelena, w wyniku którego zginęło pięciu kibiców[7], Grand Prix Włoch 1978 został zatrzymany na pierwszym okrążeniu po wypadku z udziałem wielu kierowców, w tym Ronniego Petersona, który zmarł dzień później, Grand Prix Kanady 1982 został zatrzymany na pierwszym okrążeniu, po tym jak Riccardo Paletti zginął wjeżdżając w tył samochodu Didiera Pironiego[8], wyścig o Grand Prix San Marino 1994 zatrzymano na piątym okrążeniu po wypadku Ayrtona Senny, gdzie Brazylijczyk uderzył w ścianę na zakręcie Tamburello[9] i Grand Prix Japonii 2014, które zostało przerwane z powodu wypadku Julesa Bianchiego, który wjechał w dźwig wyciągający samochód Adriana Sutila, umierając 17 lipca 2015, kilka miesięcy po wypadku. — Paelius Ϡ 18:18, 6 sty 2018 (CET)

@Paelius Głos jest formalnie po czasie... Aż się zdziwiłem, że przez ponad 3 tygodnie nikt nie zauważył... Neonek12 (dyskusja) 13:44, 28 sty 2018 (CET)
  • Dyskusja:

Jeśli to jest tłumaczenie medalowej listy z enwiki (a tak mi się wydaje), to należy to bezwzględnie zaznaczyć w dyskusji artykułu. Inaczej jest to NPA. Gżdacz (dyskusja) 16:38, 22 gru 2017 (CET)

  • Językowo podciągnąłem, szablon dodałem. Nie ma obowiązku konsultacji z autorem przed zgłaszaniem, ale powinienem czasem doglądać artykuł, czego nie robiłem - za co przepraszam. Yurek88 (vitalap) 22:16, 26 gru 2017 (CET)