Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023

Skrót: WP:REKORD
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Zdjęcie. Grupa ludzi siedzących w sali konferencyjnej i patrzących na laptopy

Już we wtorek, 26 września 2023 roku, w dniu 22. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, w Bibliotece przy ul. Koszykowej w Warszawie, rozpoczniemy próbę pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym edytonie! Próba bicia rekordu ma charakter stacjonarny – wszyscy uczestnicy muszą edytować w jednym miejscu. Motywem przewodnim naszego stugodzinnego edytonu (poprzedni, ustanowiony przez Meksykanów w 2016 roku, wynosi 72 godziny) będzie szeroko pojęte Dziedzictwo Polski, a edytować będziemy od wtorku do soboty (26–30 września 2023).

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i jak długo edytujesz – zapisz się, przyjedź, a Stowarzyszenie Wikimedia Polska, organizator wydarzenia, zapewni wszystko, czego potrzeba w tym czasie do wielogodzinnego edytowania.

Możesz liczyć na:

  • pomoc w zorganizowaniu przejazdu i zwrot kosztów podróży
  • nocleg
  • pełne wyżywienie
  • dyplom uczestnictwa
  • przygotowane specjalnie na tę okazję drobne upominki/gadżety

Zapisy

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie deklaracji udziału – dzięki niemu będziemy mogli zaplanować lepiej to wydarzenie. Zgłoś się TUTAJ

W kolejnym etapie prosimy o zweryfikowanie zapisów w harmonogramie, do którego dostęp otrzymacie po wysłaniu zgłoszenia deklaracji udziału. Prosimy o potwierdzenie lub odwołanie udziału w danym slocie poprzez zostawienie komentarza. Zapoznaj się także z ogólnymi zasadami, których przestrzeganie zapewni nam tytuł rekordzistów.

Aktualności

Edyton ruszył 26 września i 28 września minęło już 50 godzin! Relacje na bieżąco są na profilu FB Polska Wikipedia, a także na Instagramie.


Zapraszamy serdecznie do udziału w tym historycznym wydarzeniu!