Przejdź do zawartości

Wikipedia:WikiWakacje

Skrót: WP:OdWik
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

WikiWakacje, WikiPrzerwa, odWik bądź WikiOdpoczynek – okres, w którym wikipedysta nie edytuje Wikipedii z różnych przyczyn.

Użycie proste

Powiedzmy, że Borkowicz wyjeżdża gdzieś (na wakacje, ferie, weekend), a wróci np. 27 grudnia, wtedy wstawia on na swoją stronę bądź stronę dyskusji ten szablon:

{{WikiWakacje|27 grudnia}}

Użycie złożone

Szablon służy do powiadomienia innych wikipedystów, że mamy zamiar udać się na WikiWakacje. Gdy wyjedziemy, szablon automatycznie się zmienia i informuje, że nas nie ma. Gdy szablon wstawimy na stronie dyskusji, dodatkowo pojawia się informacja, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości.

Miesiąc należy podać cyfrą bez zera na początku (np. styczeń – 1, listopad – 11). Zostanie ona automatycznie zamieniona na nazwę miesiąca.

Wszystkie parametry muszą być wypełnione!

{{WikiWakacje
|dzień wyjazdu   =
|miesiąc wyjazdu =
|rok wyjazdu     =
|dzień powrotu   =
|miesiąc powrotu =
|rok powrotu     =
}}

Więcej informacji w dokumentacji szablonu.

Powiedzmy, że Borkowicz nie będzie miał przez jakiś okres z przyczyn technicznych dostępu do internetu, wtedy wstawia on na swoją stronę bądź stronę dyskusji ten szablon:

{{brak dostępu|27 grudnia}}

Jeżeli dostęp ma, ale bardzo ograniczony, wtedy wstawia szablon:

{{Ograniczony dostęp}}

Jeżeli ma ograniczony dostęp i wie, kiedy już będzie miał normalny dostęp, może wstawić szablon:

{{Ograniczony dostęp|27 grudnia}}

Ostatni szablon jest przeznaczony dla tych, którzy są bardzo zajęci w prawdziwym świecie i nie mają czasu, aby spędzać go na Wikipedii. Wikipedioholicy mogą używać go, aby uśmierzyć poczucie winy połączone z długą przerwą w pracy na Wikipedii, wtedy wstawiają na swoją stronę bądź na stronę dyskusji ten szablon:

{{zajęty}}

Powiedzmy, że Borkowicz jest już zmęczony edytowaniem artykułów i postanowił dać sobie krótką przerwę od Wikipedii, wtedy wstawia on na swoją stronę bądź na stronę dyskusji ten szablon:

{{odpoczynek|27 grudnia}}

Możesz użyć także szablonu {{Na odwiku}}, co da efekt:

Więcej w instrukcji obsługi.

Każdemu może się to przytrafić - sprzęt ulega awarii. Niektórym trudno idzie edytowanie w wersji mobilnej. W takiej sytuacji wstawia się taki szablon.

Jeśli z różnych przyczyn ktoś postanowił zrobić sobie długą, bliżej nieokreśloną w czasie przerwę od Wikipedii, może wstawić szablon:

{{nieaktywny}}


Jeśli chcesz opuścić Wikipedię na długo, być może na zawsze, wstaw szablon:

{{Całkowicie nieaktywny}}


Jeśli chcesz opuścić Wikipedię, wstaw szablon:

{{Odejście}}