Wikipedia:WikiWalentynki 2023

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Już niedługo Walentynki, a tysiące haseł spędza je samotnie! Bez ani jednego linkowania, bez żadnych więzi z innymi artykułami. W Dzień Świętego Walentego, pomóżmy im znaleźć drogę do innych haseł, ocalmy je przed samotnością. Krótko mówiąc: dodajmy linki do osieroconych haseł! Rozpocznijmy Wielkie Swatanie Artykułów!

Akcja potrwa od 10 do 19 lutego 2023 roku. Dla wszystkich uczestników konkursu Wikimedia Polska przygotowała pamiątkowe gwiazdki i słodkie upominki, a dla 3 najaktywniejszych użytkowników także nagrody dodatkowe!

Czym są porzucone hasła?

Hasła porzucone czy osierocone to takie, do których nie prowadzą linki z innych stron. A to oznacza, że istnieją mniejsze szanse, że trafią do nich czytelnicy i czytelniczki, że osoby edytujące Wikipedię będą mogły je poprawić. Takich haseł są w Wikipedii tysiące. A czy jest lepszy dzień, żeby znaleźć im parę niż Walentynki? No właśnie!

Zerknijcie na listę porzuconych stron i spróbujcie zalinkować wylistowane tam hasła w innych artykułach. Znajdźcie im ich drugą połówkę (albo ich brakujące trzy ćwiartki ;) ) i pomóżcie osobom czytającym Wikipedię do nich trafić.

Jak znaleźć porzucone artykuły?

Wszystkie porzucone artykuły można znaleźć na tej stronie (także według kategorii).

Listy sierotek ograniczone tematycznie:

Inne: