Wikiprojekt:Biblioteka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
mgr Monika Pająk, młodsza bibliotekarka z Działu Obsługi Użytkownika w Bibliotece Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, podczas obsługi użytkownika. Jej wizerunek odbija się w szybach zabytkowych wnętrz biblioteki (zdjęcie załadowane w ramach Wiki Science Competition)
Nie mylić z: Biblioteką ani Biblioteką

Ogłoszenie specjalne - WIOSENNE PORZĄDKI #1lib1ref 2020

Zajrzyj tu: Wikipedia:1Lib1Ref/Wiosenne porządki i dołącz do akcji 13.05 2020


Celem projektu Biblioteka jest lepsze opisanie w Wikipedii wszelkich tematów związanych z bibliotekami, bibliotekarstwem, bibliotekoznawstwem, bibliologią i tematami pokrewnymi, a także biogramów ważniejszych dla polskiej i światowej książki postaci. Chcemy także wypracować kryteria encyklopedyczności bibliotekarzy i bibliotek.

Pomysł stworzenia projektu powstał latem 2016 i skrystalizował się podczas Wikiwarsztatów dla bibliotekarzy–członków Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym sensie projekt jest częścią zarówno obchodów 15. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, jak i setnej rocznicy powstania SBP. Chęć dalszej pracy nad hasłami wykazała większość uczestników spotkania (patrz: lista uczestników), ale każdy może dołączyć, im nas więcej, tym lepiej :)

Jako że spora część osób inicjujących powstanie projektu dopiero raczkuje w Wikipedii, z konieczności z początku będzie miał on także charakter samopomocowo-samokształceniowy (patrz: zakładka Materiały).