William Cowhig

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
William Cowhig
Data i miejsce urodzenia 5 kwietnia 1887
Maesteg
Data i miejsce śmierci 15 sierpnia 1964
Rugby
Dyscypliny Gimnastyka
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Wielka Brytania
Igrzyska olimpijskie
brąz Sztokholm 1912 gimnastyka
wielobój drużynowy

William Cowhig (ur. 5 kwietnia 1887 r. w Maesteg, zm. 15 sierpnia 1964 r. w Rugby) − brytyjski gimnastyk, medalista olimpijski.

Uczestniczył w rywalizacji podczas IV Letnich Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Londynie w 1908 roku. Wystartował tam w jednej konkurencji gimnastycznej. W wieloboju indywidualnym mężczyzn zakończył rywalizację na szóstym miejscu z wynikiem 266 punktów.

Cztery lata później uczestniczył w rywalizacji na V Letnich Igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w Sztokholmie w 1912 roku. Startował tam w dwóch konkurencjach gimnastycznych. W wieloboju indywidualnym, z wynikiem 104,50 punktu, zajął 29. miejsce na 44 startujących zawodników. W wieloboju drużynowym w systemie standardowym zajął z drużyną trzecie miejsce, przegrywając jedynie z drużyną włoską i węgierską.

W 1920 roku podczas VII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii Cowhig wziął udział w jednej konkurencji gimnastycznej. W wieloboju drużynowym mężczyzn brytyjska drużyna gimnastyczna zdobyła 290,115 punktu i zajęła ostatnie, piąte miejsce.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]