Wonder Showzen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wonder Showzen
Kraj produkcji USA
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 16
Liczba serii 2
Produkcja
Produkcja MTV
Czas trwania odcinka 21-23 minuty
Pierwsza emisja
Data premiery 2005
Stacja telewizyjna MTV
Lata emisji 2005 - 2006

Wonder Showzen – jest to jeden z bardziej kontrowersyjnych programów jakie ukazał się w polskiej telewizji. Został napisany i wyreżyserowany przez Johna Lee i Vernona Chatmana, zaś animowane wstawki powstały w Augenblick Studios, których klientem była między innymi stacja Cartoon Network. Pierwsza seria (8 odcinków po około 30 minut) emitowana była w programie MTV. Druga seria w Polsce jeszcze się nie ukazała.

Charakterystyka programu[edytuj | edytuj kod]

Wonder Showzen jest serią skeczy i animowanych przerywników na kształt krótkich kreskówek. Utrzymany jest w konwencji programu dla najmłodszych dzieci, w rzeczywistości jest krzywym zwierciadłem, parodią takiego programu (na przykład Ulicy Sezamkowej). Na początku planowano nazwać program "Kids Show". Widząc program po raz pierwszy można odnieść wrażenie, że jest to program dla dzieci, w rzeczywistości jest to program przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia, o mocnych nerwach i bardzo liberalnych poglądach, nie tylko z uwagi na przemoc, słownictwo i (czasem) seks, ale również z powodu treści i przekazów niesionych przez program.

Kontrowersyjność Wonder Showzen[edytuj | edytuj kod]

  • Przemoc - dosyć skrajna, zwykle jest tu elementem czarnego humoru, ale nia zawsze i właśnie wtedy szokuje najbardziej.
  • Wulgarność - tak zwane "niecenzuralne słowa" są tu stałym elementem, lecz nie są nadużywane.
  • Seks i erotyka - służą w programie wyłącznie dla dowcipu, ujęte zawsze "na wesoło"
  • Ateizm - czasem wręcz antyteizm. Bardzo kontrowersyjny element programu.
  • Rasizm - temat rasizmu jest niejednokrotnie poruszany, jednak nie sposób ocenić czy twórcy potępiają czy popierają tę kwestie.
  • Dzieci - kontrowersyjny jest spory i znaczący udział dzieci w programie "wyłącznie dla dorosłych"

Wonder Showzen często naśmiewa się z różnych kwestii politycznych, gospodarczych, militarnych, społecznych, lecz przede wszystkim religijnych.