Yammer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Yammer
Ilustracja
Logo serwisu
Typ strony

serwis społecznościowy

Data powstania

wrzesień 2008

Właściciel

Microsoft

Rejestracja

wymagana

Strona internetowa
Adam Pisoni, współzałożyciel i CTO Yammera

Yammer – sieć społecznościowa typu enterprise, która działa w modelu freemium. Platforma jest wykorzystywana do wewnętrznej komunikacji w firmach i organizacjach. Jest przykładem oprogramowania społecznościowego używanego w środowisku biznesowym (Enterprise 2.0)[1].

Cechy[edytuj | edytuj kod]

Zasada działania usługi Yammer opiera się na sieciach, które są przestrzenią przeznaczoną dla danej organizacji. W ramach danej sieci mogą być tworzone grupy, które mają na celu podział komunikacji na określoną tematykę związaną np. z działami lub zespołami w organizacji. Grupy mogą być widoczne dla wszystkich pracowników organizacji lub ukryte, wtedy są widoczne wyłącznie dla zaproszonych osób. Domyślnie, do sieci utworzonej w usłudze Yammer mogą uzyskać dostęp wyłącznie osoby posiadające adres e-mail w domenie organizacji[2].

Koszty[edytuj | edytuj kod]

Yammer w podstawowej wersji jest darmowy. Umożliwia dostęp do podstawowych możliwości społecznościowych, opcji związanych z pracą zespołową, dostęp przez urządzenia mobilne i możliwość korzystania z aplikacji. Dostęp do zaawansowanych opcji administracyjnych, autoryzacji aplikacji oraz wsparcia technicznego jest płatny. Yammer jest dostępny także w opcji z usługą Microsoft SharePoint oraz Office 365[3].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Yammer Launches at TC50: Twitter For Companies, techcrunch.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  2. Yammer - Le réseau social d'entreprise (RSE) d'Office 365, about.yammer.com [dostęp 2017-11-20] (fr.).
  3. Compare Office 365 Business Plans, about.yammer.com [dostęp 2017-11-20] (fr.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]