Zach Blair

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zach Blair
Ilustracja
Zach Blair, 2015
Imię i nazwisko

Zachariah Joaquin Blair

Data i miejsce urodzenia

26 grudnia 1974
Sherman, Teksas

Instrumenty

Gitara elektryczna

Zawód

kompozytor, muzyk

Aktywność

od 1991

Wydawnictwo

Geffen, DGC, Interscope

Zespoły
Hagfish (1991–2001)
GWAR (1999–2002)
Armstrong (2002)
Only Crime (2003–2007)
Rise Against (2007–obecnie)
Strona internetowa

Zach Blair – gitarzysta prowadzący oraz wokalista wspomagający w zespole grającym hardcorowego melodyjnego punka Rise Against. Pochodzi z hrabstwa Sherman położonego w Teksasie.

Przed dojściem do Rise Against w 2007 roku, Blair był członkiem grupy wykonującej hardkorowego punk rocka Only Crime wraz ze swoim bratem, Donim Blairem, który obecnie gra w Toadies. Następnie bracia znaleźli swoje miejsce w zespole Hagfish i Armstrong. Był również drugim gitarzystą grającym podczas tras koncertowych w zespole The Loved Ones oraz był drugim gitarzystą w zespole instrumentalnym The Mag Seven’s w albumie nazwanym The Future Is Ours, If You Can Count.

Piąty album Rise Against, zatytułowany Appeal to Reason, został wydany 7 października 2008 r. Był to pierwszy album Rise Against, w którym zagrał Blair. Wraz z grupą wydał również szósty album, zatytułowany Endgame, który został wydany 15 marca 2011 r. Blair aktualnie mieszka w Austin, w Texasie. Wyznaje sposób życia nazwany jako straight edge wraz z Tim McIlrath’em i Joe Principe. Blair jest wegetarianinem, popiera prawa zwierząt oraz czynnie promuje organizację PETA z resztą członków Rise Against.