Dyskusja wikipedysty:Jstudnicki

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

  • wstęp – krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
  • pomoc – główna strona pomocy;
  • FAQ – najczęściej zadawane pytania;
  • terminologia – objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
  • Portal wikipedystów – strona społeczności wikipedystów.

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Jstudnicki/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl-newbies (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!

roo72 Dyskusja 23:01, 8 gru 2007 (CET)[odpowiedz]

Grafiki[edytuj kod]

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.

przypominam o opisywaniu grafik - podaniu źródła, daty i autora. Jak jesteś autorem wystarczy nick wikipedysty i źródło: praca własna. Masur juhu? 20:25, 31 sie 2008 (CEST)[odpowiedz]

Witaj,

Czy byłbyś w stanie wykonać dla mnie skan tego artykułu (lub jego fragmentu) opisującego zburzenie wadowickiej synagogi i następnie przysłać na mojego maila: slav31 (at) vp.pl. Informacja, którą mi przekazałeś jest dla mnie niezwykle ciekawa i warta zamieszczenia w artykule o tej synagodze. Będę wdzięczny. Pozdr, Slav (dyskusja) 19:32, 17 wrz 2008 (CEST)[odpowiedz]

Grafika:Synagoga w Wadowicach tablica.jpg[edytuj kod]

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 19:58, 31 paź 2008 (CET)[odpowiedz]

Znak ostrzeżenia
Ten plik może zostać usunięty.


Dziękujemy za przesłanie Grafika:AZS SKAWA UEK 2008-09.JPG. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach.

Bilczewski ps. Biba[edytuj kod]

Proponuję poniższe rozwiązanie:

Pozdrawiam Piotrxh dyskusja 11:45, 4 gru 2008 (CEST)[odpowiedz]

Grafika:AZS SKAWA UEK 2008.jpg[edytuj kod]

Proszę, nie ładuj na Wikipedię plików, których nie jesteś autorem, nie posiadasz do nich praw autorskich lub plików, które nie są na wolnych licencjach. Działania niezgodne z obowiązującym prawem (np. nadawanie fałszywych licencji lub przypisywanie sobie autorstwa) są podstawą do zablokowania użytkownika, dlatego proszę zapoznaj się z informacjami na temat licencji dopuszczalnych w Wikipedii oraz zasadami przesyłania plików.

Poprzednio juz wysylales ten plik, takze nie udowadniajac, ze rzeczywiscie jest on PD lub zgadzaja sie na to jego tworcy. Nie przesylaj wiecej tego pliku (i jemu podobnych), jezeli nie wiesz jaka jest ich sytuacja prawna. Masur juhu? 18:44, 8 gru 2008 (CET)[odpowiedz]

Witam - problem jest w tym, że wiem jaka jest sytuacja prawna tych zdjęć. Pierwsze było mojego autorstwa. Drugie (dzisiejsze) zrobione w tym samym miejscu o tej samej porze) lepsze jakościowo - autor wyraził zgodę na publikację. Nie mogę tylko przebrnąć ścieżki udokumentowania tych faktów, tak aby było ok. Jstudnicki

Plik:Casta placent.JPG może zostać usunięty[edytuj kod]

Witaj, Jstudnicki! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Casta placent.JPG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 19:16, 10 lis 2009 (CET)[odpowiedz]