Diadem (zespół muzyczny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Diadem (grupa muzyczna))
Skocz do: nawigacja, szukaj
Diadem
Rok założenia 1996
Pochodzenie  Polska
Gatunek disco polo
Wytwórnia płytowa Green Star
Powiązania Mega Dance
Obecni członkowie
Mariusz Gołaszewski, Krzysztof Kamieński, Łukasz Popławski - skład koncertowy. Radosław Kalinowski, Bogdan Dzierżek, Krzysztof Faszczewski - skład weselny.
Byli członkowie
Andrzej Kalinowski, Paweł Wiśniewski.
Strona internetowa

Diadem – polska grupa muzyczna wykonująca disco polo, założona w 1996 roku przez dwóch braci Radosława i Andrzeja Kalinowskich[1]. Ten duet grał przez 6 lat, aż do grupy dołączył Mariusz Gołaszewski, znany z grupy Mega Dance. To trio grało przez trzy lata, aż do roku 2005 gdy z powodu dużego zainteresowania zespół podzielił się na dwa składy: "weselny" - prowadzony przez Radosława Klinowskiego, oraz "koncertowy" - prowadzony przez Mariusza Gołaszewskiego. Do grupy dołączyli Krzysztof Faszczewski i Bogdan Dzierżek (skład weselny) oraz Krzysztof Kamieński (skład koncertowy). Rok później z grupy odchodzi Andrzej Kalinowski, który wyjechał do Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2012 roku z kapeli odszedł jeden z tancerzy Paweł Wiśniewski. Obecny skład na koncertach to: Mariusz Gołaszewski, Krzysztof Kamieński i Łukasz Popławski[2] a na weselach to: Radosław Kalinowski, Bogdan Dzierżek i Krzysztof Faszczewski.

Mają na koncie cztery albumy i takie hity jak: "Kto więcej serca Ci da", "Jak zabawa to zabawa", "Klaun", "Samoloty" oraz najnowsze takie jak: "Ciebie nie ma". "Zabrałaś serce moje", "Mój plan", "Pamiętasz"[3].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Diadem na disco-polo.pl Diadem. disco-polo.pl, 24-06-2009. [dostęp 24-06-2009].
  2. Diadem. discostacja.pl. [dostęp 2012-06-03].
  3. Diadem. eska.pl. [dostęp 2013-03-15].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]