Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

20 grudnia

 • Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat budzących od lat kontrowersje zagadnień, dotyczących stosowania tytułów szlacheckich i honorowych, zwłaszcza (ale nie tylko) anglosaskich, w tytułach artykułów oraz we wstępach do nich. Mam nadzieję, że w okresie świąteczno-noworocznym, gdy wiele osób z naszego grona ma nieco więcej czasu na edytowanie, uda nam się temat przedyskutować spokojnie i kompleksowo, aby wreszcie na stałe rozwiązać ten problem. Powerek38 (dyskusja) 10:33, 20 gru 2014 (CET)
 • Z lekkim poślizgiem informuję, że dzisiaj rozpoczął się Tydzień Wysp Oceanu Indyjskiego. Zapraszam do udziału, niemal każdy znajdzie coś dla siebie ;) Karol 1111 dyskusja 10:38, 20 gru 2014 (CET)
 • Rozwija się nasza współpraca z Politechniką Warszawską w ramach Wikiprojektu:Politechnika Warszawska. W ramach obchodów stulecia uczelni jej pracownicy naukowi przygotowują biogramy zasłużonych profesorów, wykładowców i rektorów uczelni, które następnie pracownicy CIPW wrzucają na wiki. W związku z tym ogromna prośba: jeśli widzicie jakieś niedociągnięcia formalne w artykułach z szablonem {{Wikiprojekt:Politechnika Warszawska/info}} na stronie dyskusji - nie gryźcie nowicjuszy. Dajcie znać na stronie Wikiprojektu albo zgłoście sprawę bezpośrednio do mnie lub mastiego, tak będzie szybciej a i mniejsza szansa, że zrazimy Politechnikę. //Halibutt 14:51, 20 gru 2014 (CET)

17 grudnia

 • Od 1 stycznia w skład Komisji Wikigrantów będą wchodzili: Ala z, Elfhelm, Karol007, Wiktoryn i ja. Z budżetu na 2014 wynoszącego 30 tys. PLN zostało ok. 15 tys. (na wykorzystanie tej puli macie jeszcze dwa tygodnie). W następnym roku budżet będzie wynosił 25 tys. PLN, o ile nie będzie potrzeby powiększania go, jak w tym roku. Wzrost liczby wniosków w porównaniu do roku ubiegłego wynosi 250%. Regulamin nie ulega zmianie. Więcej statystyk w styczniu, w podsumowaniu rocznym. Do składania wniosków zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze tego nie robili. W razie pytań służymy pomocą. Tar Lócesilion|queta! 17:51, 17 gru 2014 (CET)

15 grudnia

13 grudnia

Użytkownik Stanko 13 grudnia 2014 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 79 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 6 głosów
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymało się 0 osób. PG (dyskusja) 14:18, 13 gru 2014 (CET)

11 grudnia

10 grudnia

 • Dzięki pracy Malarza_pl i Pawła Ziemiana, od dziś nasze szablony lokalizacyjne pobierają współrzędne geograficzne poszczególnych obiektów z Wikidanych, o ile nie zostały one podane lokalnie (w kodzie infoboksu). W związku z tym prosimy wszystkich, aby dodawali nowe współrzędne raczej do Wikidanych, a nie lokalnie u nas. Dzięki temu dane te będą dostępne również dla innych projektów Wikimedia (i nie tylko dla nich, bo z Wikidanych może korzystać każdy), unikniemy niespójności z innymi wersjami językowymi, a wyświetlanie i działanie współrzędnych u nas wcale na tym nie ucierpi. Powerek38 (dyskusja) 23:31, 10 gru 2014 (CET)

9 grudnia

 • Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu Zachęta do Wikipedii 17 stycznia 2015 w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Spotkanie wikipedystów, amatorów sztuki i architektury będzie poświęcone fotografowaniu wnętrz Galerii, ładowaniu zdjęć i edytowaniu artykułów o Zachęcie. Start: godzina 12:00. Jednocześnie zachęcam do przyjrzenia się w tym dniu hasłu Zachęta i powiązanym, i dodawania nowych treści. Do zobaczenia! Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 11:26, 9 gru 2014 (CET)

8 grudnia

7 grudnia

 • Zgodnie z regulaminem wraz z końcem roku upływa kadencja pięcioosobowej komisji Wikigrantów (dwie osoby nie muszą być członkami Stowarzyszenia Wikimedia Polska). Zarząd Stowarzyszenia uchwala nowy skład najpóźniej 2 tygodnie wcześniej. Zachęcam do zgłaszania kandydatur. Piszcie na adres zarzadatwikimedia.pl, macie 10 dni. Tar Lócesilion|queta! 02:43, 7 gru 2014 (CET)
 • W Kawiarence:Zasady i regulaminy rozpoczęto dyskusję nad propozycją zmiany w procedurach odbierania uprawnień redaktorom i administratorom naruszającym zasady projektu. Zapraszam do dyskusji nad 2 zgłoszonymi tam propozycjami. --Wiklol (Re:) 14:40, 7 gru 2014 (CET)
 • Przypominam, że trwa badanie użyteczności stron pomocy. Udział w nim zajmuje średnio 12,5 minuty. 75% respondentów zadeklarowało się jako „doświadczeni wikipedyści”, 16% jako „okazjonalni wikipedyści”. Dlatego mocno zachęcam okazjonalnych wikipedystów: weźcie udział. Odpowiedzcie, czy korzystacie ze stron pomocy, czy coś możemy poprawić specjalnie dla Was. Tar Lócesilion|queta! 15:17, 7 gru 2014 (CET)

6 grudnia

4 grudnia

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Grup Artykułów
Propozycje do Ilustracji na medalProszę też o zgłaszanie propozycji do Czywiesza.

3 grudnia

2 grudnia

30 listopada

 • W związku z kłopotami ze zdrowiem, coraz mniejszą liczbą zgłoszeń i chętnymi do zajęcia się prowadzeniem projektu zgłaszam niniejszym rezygnację z prowadzenia CzyWiesza, o czym powiadomiłem część opiekunów CW w dyskusji. Przy doborze mego następcy proszę o szczególnie wnikliwe rozpatrzenie kandydatur. Pozdrawiam serdecznie. Belissarius (dyskusja) 20:09, 30 lis 2014 (CET)
 • Minęły już cztery miesiące od wprowadzenia nowego sposobu definiowania danych dla rubryki „Rocznice” na SG. Naprawdę podziwiam tytaniczną pracę jaką wykonuje dzień po dniu WTM wyszukując i redagując kolejne ciekawe wydarzenia. Jednak aby napełnić bazę „okrągłych pięcioletnich rocznic” potrzeba co najmniej 7 [pozycji/dzień] * 365,25 [dni/rok] * 5 [lat] = 12783,75 wpisów. Zachęcam więc do wpisywania rocznic na przyszły rok. Akurat tak się składa, że są one bardzo proste w swej okrągłości, bo ich rok kończy się na 0 lub 5. Listę wszystkich modułów danych na każdy dzień wraz mini statystyką braków można znaleźć tutaj. Przy okazji można spróbować edycji w przestrzeni do której VE chyba szybko nie zajrzy. Dokumentacja z instrukcją wypełniania jest na stronie każdego modułu. I na koniec taka drobna wskazówka dla osób, które się skuszą na edycję, żeby nie rozpoczynały edycji klikając w zakładkę „Edytuj kod źródłowy” lecz lepiej wybierały [Edytuj] tuż nad sekcją z podglądem, dzięki czemu edytor zostanie uruchomiony z wstępnie wypełnionym polem z tytułem strony obok klawisza „Pokaż podgląd”. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:23, 30 lis 2014 (CET)

27 listopada

 • Ruszyło badanie użyteczności stron pomocy. Zapraszam do zabawy w układanie karteczek. Zależy nam tak samo na udziale doświadczonych wikipedystów, jak i okazjonalnych oraz nowicjuszy. Podawajcie znajomym tę wiadomość, szczególnie jeżeli nie logują się często w Wikipedii. Tar Lócesilion|queta! 00:24, 27 lis 2014 (CET)
 • W imieniu własnym oraz wszystkich wikipedystów-miłośników szeroko pojętego rocka progresywnego chciałbym serdecznie zaprosić do udziału odświeżonym projekcie związanym z tą tematyką.
Anekdoten green.jpg
Zaproszenie do Wikiprojektu Rock progresywny

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Wikiprojektu Rock progresywny mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, dopisz się proszę do listy uczestników oraz wstaw na swoją stronę użytkownika szablon: {{User projekt rock progresywny}}.

Batusaurus (dyskusja) 10:02, 27 lis 2014 (CET)

25 listopada

24 listopada

22 listopada

 • Od dziś Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą ma 6 stolików – stolik z propozycjami został ostatecznie zarchiwizowany. Przy okazji nagłówek na stronach stolików jest krótszy, zawiera mniej tekstu, a opisy poruszanych tematów są bardziej wyeksponowane. Jeżeli macie jakieś uwagi, np. nie rozumiecie, jakie tematy gdzie przedstawiać, piszcie do mnie. Tar Lócesilion|queta! 04:44, 22 lis 2014 (CET)

21 listopada

 • Utworzyłem nowy portal - Miejska komunikacja autobusowa. Właściwie takiego portalu do tej pory nie było, mieliśmy tylko transport szynowy, tramwajowy lub trolejbusowy.
  Serdecznie zapraszam, a chętne osoby do pomocy przy regularnym aktualizowaniu wiadomości, artykułów i ilustracji tygodnia (lub dnia) oraz sekcji czy wiesz zapraszam do kontaktu. Jako wikiprojekt dla tego portalu proszę traktować Wikiprojekt:Transport/Komunikacja miejska. Zapraszam. Kszapsza (dyskusja) 23:06, 21 lis 2014 (CET)

12 listopada

 • Z przyjemnością pragnę Was poinformować o tym, że w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne organizujemy konkurs, w którym można wygrać książki o wartości nawet do 100 zł! Więcej informacji znajduje się tutaj. Zgłoszeń można dokonywać tutaj. Tydzień artykułu o miastach będzie pierwszym TT z zasadami konkursowymi. Zapraszam serdecznie do udziału, Marycha80 (quaere) 13:03, 12 lis 2014 (CET)

10 listopada

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Einsbor 10 listopada 2014 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 57 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymały się 2 osoby.

7 listopada

 • Zmniejszyłem liczbę stolików Kawiarenki, z ośmiu do sześciu. Odpadły „Propozycje” (ponieważ przy każdym stoliku prawie zawsze chodzi o jakieś propozycje) i „Babel” (która została zmieniona na Wikipedia:Ambasada). Co do „Propozycji”: nowe wątki należy dodawać na innych stronach Kawiarenki. Do czasu, aż obecnie omawiane wątki zostaną zarchiwizowane, nowe będą przenoszone do innych stolików, a ich autorzy będą o tym powiadamiani. Co do „Babel”: 5,5 roku temu mogło się wydawać, że integracja Ambasady do Kawiarenki poprawi efektywność komunikacji międzyjęzykowej. Dziś jednak ta komunikacja idzie nie przez wiki, ale przez zarząd WMPL, wyspecjalizowanych koordynatorów (np. Matma Rex czy ja), listy mailowe, ostatecznie Meta-Wiki i wiki MediaWiki. Nie potrzebujemy już dużego forum i wracamy do szczątkowej „Ambasady”. Proszę o przetłumaczenie obecnego tekstu na najbardziej popularne języki (i ew. poprawki). Tar Lócesilion|queta! 04:14, 7 lis 2014 (CET)
 • Udało się wyeliminować wszystkie najważniejsze (poziom high) błędy raportowane przez narzędzie Wikiprojekt:Check Wikipedia (było ich kilkanaście tysięcy). Zachęcam do obserwowania i utrzymywania na tym poziomie oraz do eliminowania kolejnych, już mniej istotnych błędów. ToSter→¿? 23:22, 7 lis 2014 (CET)

3 listopada


30 listopada

 • W związku z kłopotami ze zdrowiem, coraz mniejszą liczbą zgłoszeń i chętnymi do zajęcia się prowadzeniem projektu zgłaszam niniejszym rezygnację z prowadzenia CzyWiesza, o czym powiadomiłem część opiekunów CW w dyskusji. Przy doborze mego następcy proszę o szczególnie wnikliwe rozpatrzenie kandydatur. Pozdrawiam serdecznie. Belissarius (dyskusja) 20:09, 30 lis 2014 (CET)
 • Minęły już cztery miesiące od wprowadzenia nowego sposobu definiowania danych dla rubryki „Rocznice” na SG. Naprawdę podziwiam tytaniczną pracę jaką wykonuje dzień po dniu WTM wyszukując i redagując kolejne ciekawe wydarzenia. Jednak aby napełnić bazę „okrągłych pięcioletnich rocznic” potrzeba co najmniej 7 [pozycji/dzień] * 365,25 [dni/rok] * 5 [lat] = 12783,75 wpisów. Zachęcam więc do wpisywania rocznic na przyszły rok. Akurat tak się składa, że są one bardzo proste w swej okrągłości, bo ich rok kończy się na 0 lub 5. Listę wszystkich modułów danych na każdy dzień wraz mini statystyką braków można znaleźć tutaj. Przy okazji można spróbować edycji w przestrzeni do której VE chyba szybko nie zajrzy. Dokumentacja z instrukcją wypełniania jest na stronie każdego modułu. I na koniec taka drobna wskazówka dla osób, które się skuszą na edycję, żeby nie rozpoczynały edycji klikając w zakładkę „Edytuj kod źródłowy” lecz lepiej wybierały [Edytuj] tuż nad sekcją z podglądem, dzięki czemu edytor zostanie uruchomiony z wstępnie wypełnionym polem z tytułem strony obok klawisza „Pokaż podgląd”. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:23, 30 lis 2014 (CET)

27 listopada

 • Ruszyło badanie użyteczności stron pomocy. Zapraszam do zabawy w układanie karteczek. Zależy nam tak samo na udziale doświadczonych wikipedystów, jak i okazjonalnych oraz nowicjuszy. Podawajcie znajomym tę wiadomość, szczególnie jeżeli nie logują się często w Wikipedii. Tar Lócesilion|queta! 00:24, 27 lis 2014 (CET)
 • W imieniu własnym oraz wszystkich wikipedystów-miłośników szeroko pojętego rocka progresywnego chciałbym serdecznie zaprosić do udziału odświeżonym projekcie związanym z tą tematyką.
Anekdoten green.jpg
Zaproszenie do Wikiprojektu Rock progresywny

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Wikiprojektu Rock progresywny mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, dopisz się proszę do listy uczestników oraz wstaw na swoją stronę użytkownika szablon: {{User projekt rock progresywny}}.

Batusaurus (dyskusja) 10:02, 27 lis 2014 (CET)

25 listopada

24 listopada

22 listopada

 • Od dziś Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą ma 6 stolików – stolik z propozycjami został ostatecznie zarchiwizowany. Przy okazji nagłówek na stronach stolików jest krótszy, zawiera mniej tekstu, a opisy poruszanych tematów są bardziej wyeksponowane. Jeżeli macie jakieś uwagi, np. nie rozumiecie, jakie tematy gdzie przedstawiać, piszcie do mnie. Tar Lócesilion|queta! 04:44, 22 lis 2014 (CET)

21 listopada

 • Utworzyłem nowy portal - Miejska komunikacja autobusowa. Właściwie takiego portalu do tej pory nie było, mieliśmy tylko transport szynowy, tramwajowy lub trolejbusowy.
  Serdecznie zapraszam, a chętne osoby do pomocy przy regularnym aktualizowaniu wiadomości, artykułów i ilustracji tygodnia (lub dnia) oraz sekcji czy wiesz zapraszam do kontaktu. Jako wikiprojekt dla tego portalu proszę traktować Wikiprojekt:Transport/Komunikacja miejska. Zapraszam. Kszapsza (dyskusja) 23:06, 21 lis 2014 (CET)

12 listopada

 • Z przyjemnością pragnę Was poinformować o tym, że w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne organizujemy konkurs, w którym można wygrać książki o wartości nawet do 100 zł! Więcej informacji znajduje się tutaj. Zgłoszeń można dokonywać tutaj. Tydzień artykułu o miastach będzie pierwszym TT z zasadami konkursowymi. Zapraszam serdecznie do udziału, Marycha80 (quaere) 13:03, 12 lis 2014 (CET)

10 listopada

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Einsbor 10 listopada 2014 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 57 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymały się 2 osoby.

7 listopada

 • Zmniejszyłem liczbę stolików Kawiarenki, z ośmiu do sześciu. Odpadły „Propozycje” (ponieważ przy każdym stoliku prawie zawsze chodzi o jakieś propozycje) i „Babel” (która została zmieniona na Wikipedia:Ambasada). Co do „Propozycji”: nowe wątki należy dodawać na innych stronach Kawiarenki. Do czasu, aż obecnie omawiane wątki zostaną zarchiwizowane, nowe będą przenoszone do innych stolików, a ich autorzy będą o tym powiadamiani. Co do „Babel”: 5,5 roku temu mogło się wydawać, że integracja Ambasady do Kawiarenki poprawi efektywność komunikacji międzyjęzykowej. Dziś jednak ta komunikacja idzie nie przez wiki, ale przez zarząd WMPL, wyspecjalizowanych koordynatorów (np. Matma Rex czy ja), listy mailowe, ostatecznie Meta-Wiki i wiki MediaWiki. Nie potrzebujemy już dużego forum i wracamy do szczątkowej „Ambasady”. Proszę o przetłumaczenie obecnego tekstu na najbardziej popularne języki (i ew. poprawki). Tar Lócesilion|queta! 04:14, 7 lis 2014 (CET)
 • Udało się wyeliminować wszystkie najważniejsze (poziom high) błędy raportowane przez narzędzie Wikiprojekt:Check Wikipedia (było ich kilkanaście tysięcy). Zachęcam do obserwowania i utrzymywania na tym poziomie oraz do eliminowania kolejnych, już mniej istotnych błędów. ToSter→¿? 23:22, 7 lis 2014 (CET)

3 listopada


30 października

 • Wszystkich, których interesuje dodawanie TemplateData (dokumentacji szablonów wykorzystywanej przez VisualEditor) oraz wszystkich, którzy kiedykolwiek popełnili dodanie TemplateData i nie wykluczają, że proceder będą powtarzali, proszę o kontakt. Od ponad roku istnienia TemplateData zmieniły się, trzeba poprawić część już wstawionych i spisać standard osadzania TemplateData, a potem się go trzymać. Tar Lócesilion|queta! 21:34, 30 paź 2014 (CET)

26 października

Komentarze można zamieszczać na stronie Dyskusja Wikipedii:Wikiprojekt. Uzupełnił Michał Sobkowski dyskusja 18:24, 27 paź 2014 (CET)
Użytkownik Stefaniak 26 października 2014 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 77 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymała się 1 osoba.
PG (dyskusja) 18:06, 26 paź 2014 (CET)

19 października

 • Rozpoczęło się głosowanie w sprawie przyznania uprawnień administratora użytkownikowi Stefaniak (znooowu...) PG (dyskusja) 18:17, 19 paź 2014 (CEST)

18 października

 • Wikiprojekt Sprzątanie metastron zmienił nazwę na „Badania i rozwój Wikipedii”, która lepiej opisuje jego działania i jest bardziej zrozumiała dla osób spoza środowiska zaangażowanych polskojęzycznych wikipedystów (inni wikimedianie, pracownicy WMF, nowicjusze, czytelnicy, reprezentanci instytucji itp.). Liczymy, że otworzy to inicjatywę na współpracowników z zewnątrz, ale także być może na osoby ze społeczności: te już aktywne i te, których jeszcze nie ma. Na razie głównymi działami wikiprojektu są UX, design, obsługa narzędzi edytowania (~ WMF Product Development) i badania; nie wszystkie są jeszcze opisane. Więcej na ten (i nie tylko ten) temat możecie usłyszeć w nagraniu z dzisiejszego spotkania. PS zastanawiamy się nad uruchomieniem newslettera działającego podobnie do MediaWiki message delivery informującego o ostatnich działaniach WP:R&D, o których można przeczytać tu. Tar Lócesilion|queta! 18:01, 18 paź 2014 (CEST)

16 października

VisualEditor-logo.svg
 • Zbieramy opinie doświadczonych wikipedystów na temat VisualEditora. Swoje uwagi można pisać na Wikiprojekt:Badania i rozwój Wikipedii/Badania/VE/2014-10. Link widzicie też w ogłoszeniach lokalnych. Pytania są zadane użytkownikom, którzy mają powyżej tysiąca edycji i edytują przynajmniej rok. Tar Lócesilion|queta! 13:18, 16 paź 2014 (CEST)
 • W Kawiarence zaproponowałem zreorganizowanie stolików Kawiarenki. Obecny podział na osiem jest mylący, niektóre stoliki (prawie) nie działają, dlatego częściowo wzorem enwiki, ale uwzględniając naszą specyfikę, proponuję przerobienie Kawiarenki na 4 stoliki: ds. technicznych, zasad, artykułów i ogólnych. Tar Lócesilion|queta! 20:47, 16 paź 2014 (CEST)
 • W związku z nachodzącymi wyborami mamy w Poczekalni coraz więcej zgłoszeń haseł o nieencyklopedycznych kandydatach. Przypominam o trybie wyborczym, a osoby zgłaszające zachęcam do korzystania z uruchomionej przez Państwową Komisję Wyborczą witryny poświęconej wyborom. Jeśli przy zgłoszeniu od razu podamy link do strony z listą wyborczą, na której jest kandydat, to od razu ułatwi wszystkim pracę. TR (dyskusja) 23:37, 16 paź 2014 (CEST)

14 października

 • 22 października o godz. 18 na placu Frankfurckim w Słubicach nastąpi odsłonięcie pierwszego na świecie pomnika Wikipedii. Z tej okazji przygotowujemy księgę pamiątkową dla organizatorów. Wpisy do księgi będziemy gromadzić na stronie, następnie zostaną one wydrukowane i wręczone podczas ceremonii odsłonięcia pomnika. Wpisujcie swoje podziękowania na tej stronie, czekamy na nie do soboty do godz. 23.59. Magalia (dyskusja) 22:32, 14 paź 2014 (CEST)

10 października

7 października

 • Od niedawna pracuję dla Fundacji Wikimedia jako programista teamu Editing, skupiającego się głównie na VisualEditorze, ale zajmującego się też wszystkim innym związanym bezpośrednio z edycją stron. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na moją już dramatycznie spadającą częstotliwość działania w Wikipedii :) Matma Rex (Bartosz Dziewoński) dyskusja 20:07, 7 paź 2014 (CEST)
 • Został uruchomiony serwis "Phabricator", który zastępuje zastąpi wkrótce dawną "bugzillę". Także teraz należy błędy w oprogramowaniu zgłaszać przez "Phabricatora". Oprócz zgłaszania błędów w "Phabricatorze" można dołączać do istniejących projektów i je śledzić (zakładka "active projects". Patrz: phabricator: Polimerek (dyskusja) 08:44, 7 paź 2014 (CEST)
  Jeszcze nie zastąpił, ale zastąpi wkrótce. Według planu (mw:Phabricator#Migration timeline) najwcześniej 17 października (za 10 dni), ale może to się trochę opóźnić. Na razie Bugzilla wciąż w pełni działa. Matma Rex dyskusja 19:53, 7 paź 2014 (CEST)
  A kiedy do niego linkujemy, warto wiedzieć, że są interwikowe prefiksy: phab: i phabricator: funkcjonujące tak samo jak np. en:, commons: czy wmf:. Sens migracji jest taki, że Phabricator łączy Bugzillę, Gerrita, Trello i in., czyli to, co jest potrzebne do rozwijania zaplecza organizacyjnego i technicznego. Tar Lócesilion|queta! 20:02, 7 paź 2014 (CEST)

3 października

pierwszy na świecie, a nie w Polsce. No i jak ktoś ma źródła (chyba, ze GW uznamy za źródło) to o ile faktycznie pierwszy na świecie to koniecznie trzeba hasło w plwiki stworzyć. --Piotr967 podyskutujmy 23:47, 3 paź 2014 (CEST)
Które można by było utworzyć i eksponować w CW 22 października, albo w ogóle bardziej rozdmuchać to wydarzenie? Yurek88 (vitalap) 00:12, 4 paź 2014 (CEST)
I może rozważyć transport zbiorowy lub grant na bilety kolejowe? MOs810 (dyskusja) 10:47, 7 paź 2014 (CEST)

Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.