Skrót: WP:TO

Wikipedia:Tablica ogłoszeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

25 stycznia

Tydzień Artykułu Indyjskiego II

24 stycznia

23 stycznia

 • Pewnie większość już zauważyła baner na górze, pozostałych może zainteresować, że do końca stycznia można głosować na Picture of the Year. Yarl 19:25, 23 sty 2015 (CET)

21 stycznia

 • Zgodnie z dyskusją wprowadzono nowe magiczne słowo służące do sortowania haseł w kategoriach: {{SORTUJ:}}, które jest polskim odpowiednikiem {{DEFAULTSORT:}}. Ma ono w domyśle stopniowo zastępować angielski odpowiednik. Stare wersje, a więc {{DEFAULTSORT:}} i {{DOMYŚLNIESORTUJ:}} wciąż będą działać. Zmianę wprowadzono także do narzędzi: WP:SK i defaultsort.js, zmieniono dolny pasek wspierający edycję. Zachęcam do używania nowej wersji, mamy nadzieje, że prostszej i łatwiejszej do zapamiętania :) Emptywords (dyskusja) 10:17, 21 sty 2015 (CET)
 • W związku z kończeniem prac nad procesem unifikacji loginów, jeden ze stewardów, DerHexer, informował ostatnio niektórych użytkowników o konieczności tworzenia kont globalnych. Osoby te proszone są o wejście na stronę Specjalna:Łączenie kont i poprzez wpisanie swojego hasła, utworzenie konto globalnego. Na stronie Specjalna:Zarządzanie kontem uniwersalnym można zobaczyć stan swojego konta, wystarczy wpisać swój nick. W przypadku braku konta globalnego wyświetlona zostanie informacja: „Brak konta uniwersalnego [nazwa_użytkownika]”. Jeśli w dowolnym wierszu tabeli w kolumnie „czas dołączenia” jest informacja: „niedołączone”, oznacza to, że konto jest częściowo globalne. W kwietniu nazwy użytkowników na innych projektach, o ile nie należą do nas, zostaną automatycznie przejęte (nazwa użytkownika zostanie zmieniona na „[nazwa_użytkownika]-[projekt]”), a nasze konto będzie już w pełni globalne, więc nie ma czym się martwić. W razie pytań lub problemów proszę zwracać się do mnie lub do Einsbora. Pomóc też mogą global renamerzy: Masti oraz Maire. Dziękuję, tufor (dyskusja) 23:10, 21 sty 2015 (CET)

20 stycznia

 • Ukazała się nowa wersja aplikacji Wikipedii dla urządzeń mobilnych. Służy do czytania, ale też do edytowania. Pojawił się pierwszy news na ten temat i co mi się rzuciło w oczy – autor trzykrotnie pisze o „konsumpcji treści”. Mimo że globalnie wzrasta udział urządzeń mobilnych wśród urządzeń, z których ludzie wchodzą do Wikipedii, i mimo że kilkanaście największych wiki ma spory wzrost edytujących z urządzeń mobilnych, to mobilni użytkownicy plwiki skupiają się na czytaniu i to widać w statystykach. Zachęcam do sprawdzenia jak wygląda mobilna Wikipedia i do brania pod uwagę, że piszemy nie tylko dla użytkowników komputerów. Dla zaawansowanych: dlaczego naszej wiki ludzie nie edytują z urządzeń mobilnych? (Komentarze piszcie tu albo tu). Tar Lócesilion|queta! 14:28, 20 sty 2015 (CET)
 • Uprawnienia bota otrzymał The Polish Bot, którego opiekunem jest The Polish. Bot będzie wykonywał drobne i techniczne edycje. --The Polish (query) 15:00, 20 sty 2015 (CET)

18 stycznia

 • Założyłem konto Wikipedysta:Brudnopis gościnny. Do przestrzeni tego "Wikipedysty" będę przenosił artykuły stworzone przez IP, które będą wymagały dopracowania. Zachęcam wszystkich, aby napotkawszy artykuł od IP bez źródeł, źle poformatowany lub tp, a zawierający sporo dorzecznej treści, opisujący byt encyklopedyczny lub prawdopodobnie ency, przenosili takowy do brudnopisu tego "Wikipedysty". Ciacho5 (dyskusja) 21:36, 18 sty 2015 (CET)

16 stycznia

 • Od wczoraj do 28 stycznia można zgłaszać własne kandydatury na stewardów projektów Wikimedia. Na tej stronie przedstawione zostały wymagania wobec kandydatów i głosujących. Właściwe głosowanie na kandydatów na stewardów odbędzie się w dniach 8–28 lutego. W tym samym czasie obecni stewardzi poddadzą w procesie potwierdzenia ocenie społeczności swe zeszłoroczne działania. tufor (dyskusja) 17:55, 16 sty 2015 (CET)
 • Zapraszam chętnych do kolejnej serii artykułów Wyróżnionej zawartości Wikipedii jak i przeglądnięcia zgłoszeń w Czywieszu. Miłego czytania :) Stanko (dyskusja) 20:49, 16 sty 2015 (CET)

15 stycznia

Moulin Saulnier (Engines) 6.jpg
 • 17 stycznia rusza tydzień techniczny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji. Stanko (dyskusja) 21:23, 15 sty 2015 (CET)
 • Jimmy Wales and Max Sparreboom at the KNAW symposium "Wikipedia as a research tool".jpg
  Tegoroczna Nagroda Erazma została przyznana Wikipedii, a szczególnie Społeczności Wikipedii, czyli ochotnikom, którzy ją redagują, za przyczynianie się do szerzenia dostępnej dla każdego wiedzy za pomocą encyklopedii obecnej w sieci internetowej. Nagroda w wysokości 150 tysięcy euro zostanie przekazana reprezentantom Wikipedii jesienią. Na podstawie [1]. Hortensja (dyskusja) 13:13, 16 sty 2015 (CET)

13 stycznia

 • W Kawiarence rozpoczęła się dyskusja dotycząca propozycji korekty nazw 15 polskich portów lotniczych. Serdeczna prośba o wyrażenie opinii w tej sprawie. Boston9 (dyskusja) 11:07, 13 sty 2015 (CET)

12 stycznia

9 stycznia

Treslemont.png

7 stycznia

 • Droga Społeczności, świetna wiadomość: jeżeli macie uwagi pod adresem WMF dotyczące tego, jak sobie poczynają z użytkownikami oprogramowania, co mogą poprawić, a czego mają nie psuć, to teraz jest super moment, żeby wrzucić komentarze w samą paszczę lwa!
Quote-alpha.png
Zespół Design Research szuka chętnych do udziału w badaniu nt. edytowania. Szukają zarówno doświadczonych, jak i nowych wikipedystów, żeby zrozumieć co i jak robimy, co w narzędziach edytowania chodzi ciężko, a co dobrze. Abbey i Daisy robią godzinne wywiady przez Google Hangouts. [Wywiad = ustnie = wyłącznie po angielsku]. W przyszłości zorganizują też badanie wykorzystujące sortowanie kart (takie jak to, do którego zachęcam szczególnie okazjonalnych użytkowników, przy czym kart będzie ok. 3x mniej). Jeżeli chcecie podzielić się z Abbey i Daisy swoimi uwagami, zapiszcie się tutaj. To ankietka ułożona tak, żeby dziewczyny wiedziały, do której grupy Was wstępnie przypisać. Zawsze możecie się wycofać, a zapisanie się nie zmusza do uczestnictwa.
Tar Lócesilion|queta! 01:30, 7 sty 2015 (CET)

6 stycznia

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Wikipedia:Propozycje do List na medal
Propozycje do Ilustracji na medal
 • Będąc pod wrażeniem dopiero co ukończonej ankiety o kolorach infoboksów i dyskusji odbytych w jej trakcie, napisałem esej o odległej przyszłości Wikipedii i tym, co dla nas dzisiaj z tego wynika. Strona dyskusji stoi otworem dla chętnych do wypowiedzenia się. Gżdacz (dyskusja) 18:46, 6 sty 2015 (CET)
 • Wikidane wspierają już cechę zawierającą identyfikator bazy kartoteki wzorcowych haseł formalnych z Biblioteki Narodowej. Pozwoliłem sobie na jego implementację w {{Kontrola autorytatywna}} i pierwsze wyniki można obejrzeć w hasłach Barbara Gawryluk, Jan Stanisław Skorupski oraz Piers Anthony pod etykietą NLP. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:39, 6 sty 2015 (CET)
 • Komisja Wikigrantów wybrała przewodniczącego na rok 2015, będzie nim Elfhelm. Przypominam, że w tym roku mamy 25 tys. PLN do rozdysponowania w ramach zwrotu kosztów ponoszonych w celu wzbogacania Wikimediów (zakup książek, ksero, dostęp do baz danych itp.). Rok 2014 przyniósł dokładnie 250% wzrost liczby wniosków, wzrosła też liczba osób wnioskujących. W tym roku zależy nam na przekonaniu większej liczby osób do składania wniosków. Tar Lócesilion|queta! 23:10, 6 sty 2015 (CET)

3 stycznia

2 stycznia

1 stycznia

 • Kazano mi ;) tutaj to ogłosić, więc ogłaszam, że wraz z dniem dzisiejszym ja, niżej podpisana, Remedios44, zmieniłam nazwę użytkownika na Salicyna. Salicyna (dyskusja) 11:33, 1 sty 2015 (CET)
 • Dziś otwarty został nowy kanał IRC #cvn-wp-pl (na serwerze freenode) pozwalający patrolować ostatnie zmiany w następujących projektach: pl.wikibooks, pl.wikinews, pl.wikipedia, pl.wikiquote, pl.wikisource, pl.wikivoyage, pl.wiktionary oraz na wiki Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Kanał ten działa wg formuły cvn - nie pokazuje zatem wszystkich zmian, lecz tylko takie, które algorytm uznał za potencjalnie niebezpieczne. Einsbor (dyskusja) 19:01, 1 sty 2015 (CET)


31 grudnia

 • W Kawiarence w dziale Zasady trwa dyskusja/głosowanie dotyczące kryteriów encyklopedyczności dla obiektów handlowych. Zachęcam do udziału. Pit rock (dyskusja) 13:53, 31 gru 2014 (CET)
 • Trwa również dyskusja/głosowanie w sprawie propozycji użytkownika Hoa Binh przetłumaczenia szablonu (magicznego słowa) DEFAULTSORT służącego do porządkowania haseł w kategoriach na polski odpowiednik – SORTUJ, zgodnie z ogólną tendencją tłumaczenia angielskich nazw na polskie. Zapraszam do wzięcia udziału. Emptywords (dyskusja) 17:02, 31 gru 2014 (CET)
 • Zbliża się witany wszędzie na świecie z wielkim hukiem punktualnie o północy Dzień Nowego Artykułu w polskojęzycznej Wikipedii. Tego wydarzenia nie da się przeoczyć, więc przypominam tylko, żeby ze źródeł korzystać z umiarem, bo ich nadmiar wysiłek intelektualny zniweczyć może. Życzę sukcesów! Kenraiz (dyskusja) 18:26, 31 gru 2014 (CET)
 • no to jeszcze dodam, że 1 stycznia mamy Dzień Domeny Publicznej co oznacza, że zdjęcia, dzieła, prace autorów zmarłych przed końcem 1944 roku znajdą się właśnie w domenie publicznej i można je wysyłać na commons oraz używać w artykułach :-) - John Belushi -- komentarz 18:43, 31 gru 2014 (CET) Na przykład na Wikiźródłach Wojciech Pędzich Dyskusja 18:44, 31 gru 2014 (CET)

29 grudnia

28 grudniaZapraszamy również do sprawdzania zgłoszeń w Czywieszu.

24 grudnia

 • Informuję, że zakończyłem głosowanie. Mam nadzieję, że za kilka lat zakandyduję znów i wygram. ~KillFighter Speak? 00:43, 25 gru 2014 (CET)

22 grudnia

 • W imieniu WP:B+R pragnę zaprosić Was do wyrażenia swojego zdania na temat kolorystyki infoboksów w tej sondzie. Badanie potrwa dwa tygodnie (do 5 stycznia). Pozdrawiam, Marycha80 (quaere) 20:01, 22 gru 2014 (CET)

20 grudnia

 • Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat budzących od lat kontrowersje zagadnień, dotyczących stosowania tytułów szlacheckich i honorowych, zwłaszcza (ale nie tylko) anglosaskich, w tytułach artykułów oraz we wstępach do nich. Mam nadzieję, że w okresie świąteczno-noworocznym, gdy wiele osób z naszego grona ma nieco więcej czasu na edytowanie, uda nam się temat przedyskutować spokojnie i kompleksowo, aby wreszcie na stałe rozwiązać ten problem. Powerek38 (dyskusja) 10:33, 20 gru 2014 (CET)
  • Po blisko tygodniu wstępnej dyskusji przeszliśmy do fazy 2, zmierzającej do przyjęcia zalecenia edycyjnego w tej sprawie. Zapraszam do udziału, link pozostaje bez zmian. Powerek38 (dyskusja) 18:45, 26 gru 2014 (CET)
 • Z lekkim poślizgiem informuję, że dzisiaj rozpoczął się Tydzień Wysp Oceanu Indyjskiego. Zapraszam do udziału, niemal każdy znajdzie coś dla siebie ;) Karol 1111 dyskusja 10:38, 20 gru 2014 (CET)
 • Rozwija się nasza współpraca z Politechniką Warszawską w ramach Wikiprojektu:Politechnika Warszawska. W ramach obchodów stulecia uczelni jej pracownicy naukowi przygotowują biogramy zasłużonych profesorów, wykładowców i rektorów uczelni, które następnie pracownicy CIPW wrzucają na wiki. W związku z tym ogromna prośba: jeśli widzicie jakieś niedociągnięcia formalne w artykułach z szablonem {{Wikiprojekt:Politechnika Warszawska/info}} na stronie dyskusji - nie gryźcie nowicjuszy. Dajcie znać na stronie Wikiprojektu albo zgłoście sprawę bezpośrednio do mnie lub mastiego, tak będzie szybciej a i mniejsza szansa, że zrazimy Politechnikę. //Halibutt 14:51, 20 gru 2014 (CET)

17 grudnia

 • Od 1 stycznia w skład Komisji Wikigrantów będą wchodzili: Ala z, Elfhelm, Karol007, Wiktoryn i ja. Z budżetu na 2014 wynoszącego 30 tys. PLN zostało ok. 15 tys. (na wykorzystanie tej puli macie jeszcze dwa tygodnie). W następnym roku budżet będzie wynosił 25 tys. PLN, o ile nie będzie potrzeby powiększania go, jak w tym roku. Wzrost liczby wniosków w porównaniu do roku ubiegłego wynosi 250%. Regulamin nie ulega zmianie. Więcej statystyk w styczniu, w podsumowaniu rocznym. Do składania wniosków zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze tego nie robili. W razie pytań służymy pomocą. Tar Lócesilion|queta! 17:51, 17 gru 2014 (CET)

15 grudnia

13 grudnia

Użytkownik Stanko 13 grudnia 2014 dołączył do grona administratorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 79 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 6 głosów
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymało się 0 osób. PG (dyskusja) 14:18, 13 gru 2014 (CET)

11 grudnia

10 grudnia

 • Dzięki pracy Malarza_pl i Pawła Ziemiana, od dziś nasze szablony lokalizacyjne pobierają współrzędne geograficzne poszczególnych obiektów z Wikidanych, o ile nie zostały one podane lokalnie (w kodzie infoboksu). W związku z tym prosimy wszystkich, aby dodawali nowe współrzędne raczej do Wikidanych, a nie lokalnie u nas. Dzięki temu dane te będą dostępne również dla innych projektów Wikimedia (i nie tylko dla nich, bo z Wikidanych może korzystać każdy), unikniemy niespójności z innymi wersjami językowymi, a wyświetlanie i działanie współrzędnych u nas wcale na tym nie ucierpi. Powerek38 (dyskusja) 23:31, 10 gru 2014 (CET)

9 grudnia

 • Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu Zachęta do Wikipedii 17 stycznia 2015 w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Spotkanie wikipedystów, amatorów sztuki i architektury będzie poświęcone fotografowaniu wnętrz Galerii, ładowaniu zdjęć i edytowaniu artykułów o Zachęcie. Start: godzina 12:00. Jednocześnie zachęcam do przyjrzenia się w tym dniu hasłu Zachęta i powiązanym, i dodawania nowych treści. Do zobaczenia! Marta Malina Moraczewska (dyskusja) 11:26, 9 gru 2014 (CET)

8 grudnia

7 grudnia

 • Zgodnie z regulaminem wraz z końcem roku upływa kadencja pięcioosobowej komisji Wikigrantów (dwie osoby nie muszą być członkami Stowarzyszenia Wikimedia Polska). Zarząd Stowarzyszenia uchwala nowy skład najpóźniej 2 tygodnie wcześniej. Zachęcam do zgłaszania kandydatur. Piszcie na adres zarzadatwikimedia.pl, macie 10 dni. Tar Lócesilion|queta! 02:43, 7 gru 2014 (CET)
 • W Kawiarence:Zasady i regulaminy rozpoczęto dyskusję nad propozycją zmiany w procedurach odbierania uprawnień redaktorom i administratorom naruszającym zasady projektu. Zapraszam do dyskusji nad 2 zgłoszonymi tam propozycjami. --Wiklol (Re:) 14:40, 7 gru 2014 (CET)
 • Przypominam, że trwa badanie użyteczności stron pomocy. Udział w nim zajmuje średnio 12,5 minuty. 75% respondentów zadeklarowało się jako „doświadczeni wikipedyści”, 16% jako „okazjonalni wikipedyści”. Dlatego mocno zachęcam okazjonalnych wikipedystów: weźcie udział. Odpowiedzcie, czy korzystacie ze stron pomocy, czy coś możemy poprawić specjalnie dla Was. Tar Lócesilion|queta! 15:17, 7 gru 2014 (CET)

6 grudnia

4 grudnia

Propozycje do Artykułów na medal
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Grup Artykułów
Propozycje do Ilustracji na medalProszę też o zgłaszanie propozycji do Czywiesza.

3 grudnia

2 grudnia


30 listopada

 • W związku z kłopotami ze zdrowiem, coraz mniejszą liczbą zgłoszeń i chętnymi do zajęcia się prowadzeniem projektu zgłaszam niniejszym rezygnację z prowadzenia CzyWiesza, o czym powiadomiłem część opiekunów CW w dyskusji. Przy doborze mego następcy proszę o szczególnie wnikliwe rozpatrzenie kandydatur. Pozdrawiam serdecznie. Belissarius (dyskusja) 20:09, 30 lis 2014 (CET)
 • Minęły już cztery miesiące od wprowadzenia nowego sposobu definiowania danych dla rubryki „Rocznice” na SG. Naprawdę podziwiam tytaniczną pracę jaką wykonuje dzień po dniu WTM wyszukując i redagując kolejne ciekawe wydarzenia. Jednak aby napełnić bazę „okrągłych pięcioletnich rocznic” potrzeba co najmniej 7 [pozycji/dzień] * 365,25 [dni/rok] * 5 [lat] = 12783,75 wpisów. Zachęcam więc do wpisywania rocznic na przyszły rok. Akurat tak się składa, że są one bardzo proste w swej okrągłości, bo ich rok kończy się na 0 lub 5. Listę wszystkich modułów danych na każdy dzień wraz mini statystyką braków można znaleźć tutaj. Przy okazji można spróbować edycji w przestrzeni do której VE chyba szybko nie zajrzy. Dokumentacja z instrukcją wypełniania jest na stronie każdego modułu. I na koniec taka drobna wskazówka dla osób, które się skuszą na edycję, żeby nie rozpoczynały edycji klikając w zakładkę „Edytuj kod źródłowy” lecz lepiej wybierały [Edytuj] tuż nad sekcją z podglądem, dzięki czemu edytor zostanie uruchomiony z wstępnie wypełnionym polem z tytułem strony obok klawisza „Pokaż podgląd”. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:23, 30 lis 2014 (CET)

27 listopada

 • Ruszyło badanie użyteczności stron pomocy. Zapraszam do zabawy w układanie karteczek. Zależy nam tak samo na udziale doświadczonych wikipedystów, jak i okazjonalnych oraz nowicjuszy. Podawajcie znajomym tę wiadomość, szczególnie jeżeli nie logują się często w Wikipedii. Tar Lócesilion|queta! 00:24, 27 lis 2014 (CET)
 • W imieniu własnym oraz wszystkich wikipedystów-miłośników szeroko pojętego rocka progresywnego chciałbym serdecznie zaprosić do udziału odświeżonym projekcie związanym z tą tematyką.
Anekdoten green.jpg
Zaproszenie do Wikiprojektu Rock progresywny

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Wikiprojektu Rock progresywny mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, dopisz się proszę do listy uczestników oraz wstaw na swoją stronę użytkownika szablon: {{User projekt rock progresywny}}.

Batusaurus (dyskusja) 10:02, 27 lis 2014 (CET)

25 listopada

24 listopada

22 listopada

 • Od dziś Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą ma 6 stolików – stolik z propozycjami został ostatecznie zarchiwizowany. Przy okazji nagłówek na stronach stolików jest krótszy, zawiera mniej tekstu, a opisy poruszanych tematów są bardziej wyeksponowane. Jeżeli macie jakieś uwagi, np. nie rozumiecie, jakie tematy gdzie przedstawiać, piszcie do mnie. Tar Lócesilion|queta! 04:44, 22 lis 2014 (CET)

21 listopada

 • Utworzyłem nowy portal - Miejska komunikacja autobusowa. Właściwie takiego portalu do tej pory nie było, mieliśmy tylko transport szynowy, tramwajowy lub trolejbusowy.
  Serdecznie zapraszam, a chętne osoby do pomocy przy regularnym aktualizowaniu wiadomości, artykułów i ilustracji tygodnia (lub dnia) oraz sekcji czy wiesz zapraszam do kontaktu. Jako wikiprojekt dla tego portalu proszę traktować Wikiprojekt:Transport/Komunikacja miejska. Zapraszam. Kszapsza (dyskusja) 23:06, 21 lis 2014 (CET)

12 listopada

 • Z przyjemnością pragnę Was poinformować o tym, że w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne organizujemy konkurs, w którym można wygrać książki o wartości nawet do 100 zł! Więcej informacji znajduje się tutaj. Zgłoszeń można dokonywać tutaj. Tydzień artykułu o miastach będzie pierwszym TT z zasadami konkursowymi. Zapraszam serdecznie do udziału, Marycha80 (quaere) 13:03, 12 lis 2014 (CET)

10 listopada

Informacja o zakończonym głosowaniu w sprawie przyznawania uprawnień

Użytkownik Einsbor 10 listopada 2014 dołączył do grona rewizorów polskojęzycznej Wikipedii.
Wynik głosowania:
 • Symbol support vote.svg Za przyznaniem uprawnień oddano 57 głosów
 • Symbol oppose vote.svg Przeciw przyznaniu uprawnień oddano 4 głosy
 • Symbol neutral vote.svg Wstrzymały się 2 osoby.

7 listopada

 • Zmniejszyłem liczbę stolików Kawiarenki, z ośmiu do sześciu. Odpadły „Propozycje” (ponieważ przy każdym stoliku prawie zawsze chodzi o jakieś propozycje) i „Babel” (która została zmieniona na Wikipedia:Ambasada). Co do „Propozycji”: nowe wątki należy dodawać na innych stronach Kawiarenki. Do czasu, aż obecnie omawiane wątki zostaną zarchiwizowane, nowe będą przenoszone do innych stolików, a ich autorzy będą o tym powiadamiani. Co do „Babel”: 5,5 roku temu mogło się wydawać, że integracja Ambasady do Kawiarenki poprawi efektywność komunikacji międzyjęzykowej. Dziś jednak ta komunikacja idzie nie przez wiki, ale przez zarząd WMPL, wyspecjalizowanych koordynatorów (np. Matma Rex czy ja), listy mailowe, ostatecznie Meta-Wiki i wiki MediaWiki. Nie potrzebujemy już dużego forum i wracamy do szczątkowej „Ambasady”. Proszę o przetłumaczenie obecnego tekstu na najbardziej popularne języki (i ew. poprawki). Tar Lócesilion|queta! 04:14, 7 lis 2014 (CET)
 • Udało się wyeliminować wszystkie najważniejsze (poziom high) błędy raportowane przez narzędzie Wikiprojekt:Check Wikipedia (było ich kilkanaście tysięcy). Zachęcam do obserwowania i utrzymywania na tym poziomie oraz do eliminowania kolejnych, już mniej istotnych błędów. ToSter→¿? 23:22, 7 lis 2014 (CET)

3 listopada


Starsze ogłoszenia dostępne są w historii ogłoszeń, zobacz też zarchiwizowane ogłoszenia.