Pomoc:Pierwsze kroki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dla czytelników Pierwsze kroki Edytowanie
Załóż konto Testuj wiki Interfejs Przewodnicy FAQ

Wikipedia potrzebuje Ciebie!

Lankstuga wikipedia fmis.jpg

Każdy może się przyczynić do postępu prac nad pierwszą polską wolną encyklopedią. Także Ty! Tysiące wolontariuszy pracują, by stworzyć najlepsze i największe kompendium wiedzy, którą można wykorzystać w dowolnym celu.

Strony typu wiki rozwijają się dzięki użytkownikom. Nie są potrzebne specjalne umiejętności informatyczne, pozwolenia ani uprawnienia. edytowanie jest łatwe. Jeżeli widzisz w Wikipedii braki, błędy, potrzebę uściślenia informacji – kliknij na zakładkę edytuj i wprowadź zmiany. Słabe artykuły możesz przeredagować albo napisać od nowa. Właśnie w ten sposób rozwija się Wikipedia.

Jeśli chcesz edytować Wikipedię,[edytuj | edytuj kod]

  1. załóż konto użytkownika,
  2. spróbuj zrobić kilka prostych edycji,
  3. skontaktuj się z przewodnikiem albo z wikipedystami obecnymi na kanale IRC,
  4. możesz też przeczytać o interfejsie Wikipedii oraz FAQ (najczęściej zadawane pytania).

Nie krępuj się tym, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj łatwo się je poprawia.

Podstawą Wikipedii jest dobra wola wolontariuszy. Nie ma tu szefów, nikt nie może kazać Ci czegoś robić ani Cię skarcić za drobny błąd. Cieszymy się z każdego nowego uczestnika (w szczególności z pasjonatów i fachowców). By Wikipedia mogła się rozwijać we właściwym kierunku, obowiązują nas pewne zasady.