Honor ponad wszystko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Honor ponad wszystko
Echoes of Honor
Autor David Weber
Miejsce wydania USA
Język angielski
Data I wyd. 1998
Wydawca Baen Books
Typ utworu science fiction
Pierwszy wydawca polski Dom Wydawniczy Rebis
Przekład Jarosław Kotarski
poprzednia
W rękach wroga
następna
Popioły zwycięstwa

Honor ponad wszystko - ósmy tom cyklu Davida Webera o Honor Harrington, wydany w 1998 roku przez Baen Books i opublikowany w Polsce w roku 2001.

Akcja powieści dzieje się kilka tygodni po zakończeniu W rękach wroga i pokazuje skutki wydarzeń z poprzedniego tomu. Obejmuje najdłuższy w serii przedział czasowy: dwa lata. Książka jest podzielona na sześć części: części pierwsza, trzecia i piąta opisują wojnę między Gwiezdnym Królestwem a Ludową Republiką, podczas gdy części nieparzyste przybliżają losy Honor Harrington i pozostałych ocalałych z Tepesa.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Do państw Sojuszu dociera nagranie z egzekucji Honor Harrington, przeprowadzonej w Ludowej Republice Haven. Wywołuje ono szok u mieszkańców Królestwa i wściekłość Graysonian, którzy przysięgają zemstę za śmierć ich uwielbianej patronki. Podczas gdy państwo Harrington opłakują śmierć córki, admirał Alexander obwinia o nią siebie. Żadna ze stron nie wie jednak, że Honor żyje, a nagranie sfingowano, by zatuszować jej ucieczkę z okrętu służb bezpieczeństwa PNS Tepes, a także śmierć sekretarz ds. propagandy Ludowej Republiki, Cordelli Ransom. W Manticore ropoczynają się testy nowej technologii, która może zapewnić zwycięstwo nad Haven.
Tymczasem na więziennej planecie Hades ocalali z Tepesa starają się znaleźć sposób na ucieczkę z niej. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest przejęcie planetarnej bazy Ludowej Republiki i porwanie następnego okrętu, który przyleci do systemu. Plan wydaje się niewykonalny, dopóki Manticoranie nie odkrywają obozu więziennego, którego mieszkańcy chcą im pomóc. Rozpoczyna się wyzwolenie Hadesu i wszystkich jego więźniów.[1]

Przypisy

  1. David Weber, Honor ponad wszystko