Irán Castillo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Irán Castillo Pinzón
Imię i nazwisko Irán Castillo Pinzón
Data
i miejsce urodzenia
4 stycznia 1977
Veracruz
Zawód aktor

Irán Castillo Pinzón (ur. 4 stycznia 1977 w Veracruz, Veracruz) – meksykańska aktorka, występowała w telenowelach: Paloma (1998), Prawo do szczęścia (2001) i Zdradzona miłość (2003-2004), emitowanych także w Polsce.

Rola w "Zdradzonej Miłości"[edytuj | edytuj kod]

Irán Pinzón gra piękną dziewczynę o imieniu Rocio, w której zakochuje się Fernando. Zaręczają się, po czym on przed ślubem wyjeżdża do Meksyku, gdzie poznaje Brendę z którą się żeni dla pieniędzy (tak naprawdę kocha Rocio). Fernando inscenizuje swoją śmierć. Jego matka Balbina i Rocio rozpaczają, po czym wyjeżdżają do stolicy, gdzie Rocio i Balbina dowiadują się prawdy o rzekomej śmierci Fernanda.

Fernando mówi Rocio, że nadal ją kocha, jednak ona mu nie wierzy. Również Daniel zakochuje się w Rocio i po krótkim czasie ona odwzajamnia jego uczucie. Na drodze do szczęścia staje im Veronica i Fernando. W ostatnim odcinku Veronica ginie w wypadku samochodowym, a Fernando uświadamia sobie, że Rocio nie kocha jego tylko Daniela i daje jej wolną ręke. Daniel i Rocio pobierają się i żyją długo i szczęśliwie. Iran grała także w kilku filmach. Jednakże najbardziej znana jest w Polsce właśnie z roli w telenoweli ,, Paloma", w której zaśpiewała również piosenkę.

Rola w "Palomie"[edytuj | edytuj kod]

Paloma jest młodą dziewczyną. Po śmierci rodziców wychowywał ją Don Tito - jej dziadek. Obydwoje pracują w cyrku, Paloma opiekuje się zwierzętami, a dziadek jest clownem. Dziewczynie marzy się praca akrobatki. Niestety je marzenia legły w gruzach, gdy podczas wypadku stała się kulawa. Poza tym codziennie musiała znosić obelgi i upokorzenia ze strony właściciela cyrku, który za wszelką cenę chciał się na niej zemścić, za to, iż niegdyś jej matka odrzuciła jego zaloty. Pewnego dnia Paloma trafia do szpitala i tam właśnie poznała bogatego i wpływowego Luisa Fernando - znakomitego chirurga, który podjął się zoperowania jej nogi. Paloma zakochała się w przystojnym lekarzu, jednak on przyrzeczony był pięknej i bogatej Valerii. Valeria i Luis Fernando wzięli ślub i wyjechali w podróż poślubną. Pan młody przez cały czas był myślami przy Palomie... Nikt nie wiedział, że Valeria i Paloma to przyrodnie siostry, gdyż Paloma była porzuconą córką Roberta. Czy prawda w końcu wyjdzie na jaw?