Plik:Pieczęć Chojnowa XIII w.png

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Ten plik jest umieszczony w Wikimedia Commons
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rozmiar pierwotny(1039 × 1018 pikseli, rozmiar pliku: 1,82 MB, typ MIME: image/png)

Opis

Opis
Polski: Rysunek przedstawiający najstarszą pieczęć miasta Chojnowa.

Jej średnica wynosi 78 mm. Wyobraża w polu usianym gęsto perełkami wznoszące się nad grzbietem muru dwie wąskie wieże blankowe, każda o trzech kondygnacjach i trzech oknach. Między wieżami zawieszona jest tarcza trójkątna, a na niej orzeł heraldyczny Piastów dolnośląskich z wyraźnie zarysowaną sierpową przepaską przez pierś i skrzydła . Nad tarczą z orłem zawieszony jest pośrodku szczyt trzeciej wieży blankowej z szerokim prostokątnym oknem, zaś po jej bokach symbole: słońce po prawej stronie i sierp księżycowy po lewej. Nad blankami wież występują trójkątne daszki zarysowane grubszymi literami. W otoku pieczęci - napis częściowo uszkodzony, ryty literami wcześniejszej majuskuły goryckiej: + CIVITAS ... NOWE. Pozostałą część pola otokowego wypełnia ornament roślinny. Krawędź pieczęci w miejscu nazwy miasta wykruszona.

Odlew pieczęci przechowywany jest w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Rysunek pochodzi z książki Chronik der Stadt Haynau in Schlesien, wydanej w 1869 roku
Data 1869. Pieczęć z XII w
Źródło Chronik der Stadt Haynau in Schlesien, Haynau 1869
Autor NieznanyUnknown author

Licencja

Public domain

Ten materiał przeszedł do domeny publicznej w kraju pochodzenia, jak również w państwach i terytoriach, gdzie prawo autorskie wygasa w ciągu 70 lat po śmierci autora.


Powyższa praca jest własnością publiczną w Stanach Zjednoczonych, ponieważ została opublikowana (lub zarejestrowana w U.S. Copyright Office) przed 1 stycznia 1929.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny11:49, 26 paź 2016Miniatura wersji z 11:49, 26 paź 20161039 × 1018 (1,82 MB)OlejowyUser created page with UploadWizard

Poniższa strona korzysta z tego pliku:

Metadane