The Outsider

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Outsider
Producent Frontier Developments
Data wydania zostanie podana[1]
Gatunek przygodowa gra akcji
Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3

The Outsider — tworzona konsolowa przygodowa gra akcji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 i na PC, nazywana "Techno Thrillerem"[1]. Gra ma zawierać fabułę zmieniającą się płynnie w zależności od poczynań gracza. Tworzona przez Frontier Developments Davida Brabena. Data wydania nie została jeszcze ujawniona.

Ogólnie o grze[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry The Outsider jest umieszczona w mieście bazującym na dzisiejszym Waszyngtonie i jego okolicach, włączając siedzibę CIA w Langley, Andrews Air Force Base i Newport News Naval Dockyard. Gracz kontroluje agenta CIA, Jamesona, który jest przeszkolony w wykorzystywaniu różnych broni i sztuk walki. Sekwencja otwierająca grę pokazuje Jamesona, jako osobę, która została bezpodstawnie oskarżona o zabicie prezydenta USA[2], stając się wrogiem publicznym numer jeden w oczach społeczeństwa i mediów. Po tym wstępie gra zostawia gracza, który musi sam zadecydować, co robi dalej.

Tworzenie[edytuj | edytuj kod]

Twórcy mówią, że gra porzuca tradycyjną, opartą na skryptach, mocno liniową fabułę i zamienia ją symulacją motywacji i celów bohatera. Daje to graczowi możliwość zmiany toru fabuły. W grze wszyscy istotni dla fabuły bohaterowie mają być dostępni od samego początku i realistycznie reagować na poczynania gracza. Frontier Developments mówi, że każdy gracz w ten sposób doświadczy unikalnej rozgrywki, zamiast prostego wyboru pomiędzy "dobrem" a "złem"[3]. W wywiadzie dla Gametheoryshow Braben powiedział, że poziom wolności w grze pokaże, "czym właściwie 'next-genowa' gra wideo jest"[4].

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Official details. Frontier Developments. [dostęp 2007-09-25].
  2. Cormac. W produkcji : The Outsider. „CD-Action”. Marzec 2008. nr 149. 
  3. John Houlihan: Xbox Interviews: David Braben - The Outsider. Computer and Video Games, 2005-09-23. [dostęp 2007-09-25].
  4. Game Theory Episode 21 - Elite. 2007-08-21. [dostęp 2007-09-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]