Wikipedia:Miesiąc Wyróżnionego Artykułu 2022/Nagrody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nagrodami w konkursie tradycyjnie są gwiazdy i odznaczenia przyznawane za osiągnięcia wymienione poniżej. Do odznaczeń zliczają się wszystkie wyróżnione artykuły, ilustracje, listy na medal czy grupy artykułów, które zostały zgłoszone do wyróżnienia w czasie trwania akcji (nawet jeśli wyróżnienie otrzymają później) oraz sprawdzenia haseł dokonane w czasie trwania Miesiąca Wyróżnionego Artykułu.

  • Przykład Użytkownik X 10 września zgłosił do medalu hasło A, a 30 września hasło B. Wyróżnienia przyznano 10 i 30 października. Uczestnik X 10 października uzyskał nagrodę Brązowego Halibutta, a 30 października – srebrnego Halibutta
  • Przykład Użytkownik Y uwielbia sprawdzać hasła do medalu. We wrześniu zrobił to dla 4 artykułów, a w październiku dla 3. Z tych 3 dwa zostały zgłoszone w czasie MWA, tak więc użytkownik Y zdobył Złotego Sokoła

Rodzaje odznak



Złota/Srebrna/Brązowa Odznaka Belissariusa Belissarius znany był ze swojego zaangażowania w jakość Wikipedii. Dlatego patronuje tym, którzy włożą szczególnie dużo pracy w zgłaszanie, sprawdzanie i pisanie artykułów czy list. Trzy osoby, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji punktowej, otrzymają odpowiednio złotą, srebrną lub brązową Odznakę Belissariusa.

Jak przyznawane są punkty: Zastosowano zasadę podziału punktów według wagi odznaczenia – autor/zgłaszający otrzymuje:

  • 12 punktów, gdy artykuł zdobył status AnM lub LnM,
  • 8 punktów, gdy artykuł zdobył status DA,
  • 4 punkty, gdy ilustracja zdobyła status InM lub grupa zdobyła status GA.

Za sprawdzenie propozycji bądź zgłoszenie hasła, które nie otrzymało wyróżnienia, uczestnik uzyskał jedną czwartą przedstawionych powyżej punktów.

Punkty na podstawie punktacji stosowanej w poprzednich latach.



Złoty/Srebrny/Brązowy Halibutt Wikipedysta Halibutt napisał niejedno wyróżnione hasło. Idź w jego ślady! Każdy główny autor (lub autorzy – współpraca zespołowa jest super!), który (lub która) doprowadzi do wyróżnienia odpowiednią liczbę haseł, otrzyma to odznaczenie.

Jaka to liczba?

  • Brązowy Halibutt: 1 AnM lub 1 LnM lub 2 DA
  • Srebrny Halibutt: 2 AnM lub 2 LnM lub 3 DA (lub 1 AnM i 2 DA)
  • Złoty Halibutt: 3 AnM lub 3 LnM lub 5 DA (lub 2 AnM/LnM i 2 DA lub 1 AnM i 3 DA) lub 1 grupa wyróżniona

(jeśli nie jesteś starym wiki-wyjadaczem i znawcą skrótów przypominam, że AnM to Artykuł na Medal, DA to Dobry Artykuł a LnM to Lista na Medal)

Jeśli nad hasłem pracowała więcej niż jedna osoba – liczy się ono do odznaki każdemu członkowi zespołu!



Złoty/Srebrny/Brązowy Łańcuch Dla autorów i zgłaszających hasła wyróżnione, które są wzajemnie połączone linkami (czyli hasło A linkuje do hasła B, hasło B do hasła C, hasło C do hasła D itd.).

Złoty łańcuch: 5 haseł, Srebrny: 4 hasła, Brązowy: 3 hasła. Uwaga, zadanie można wykonywać zespołowo: jeśli wspólnie zgłosi się ciąg, obie osoby (lub cały zespół!) otrzymują odznaki. Uwaga 2: będzie nam znacznie łatwiej nie przegapić Waszych łańcuchów, jeśli zamieścicie je tutaj.



Złoty/Srebrny/Brązowy Aparat Pstryk! Czy masz świetne oko i wiesz, jak ilustrować na medal? W takim razie ta odznaka jest dla Ciebie – dostaniesz ją złotą, srebrną i brązową za (odpowiednio) 6/4/2 ilustracji na medal w ramach Miesiąca Wyróżnionego Artykułu.


Odznaka Złotej/Srebrnej/Brązowej Sowy Sowy uważane są za symbol wiedzy i mądrości. Miesiąc Wyróżnionego Artykułu to znakomita okazja, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i dokonać czegoś niezwykłego. Zdobądź przynajmniej 150/100/50 punktów w klasyfikacji punktowej i uzyskaj tę niecodzienną odznakę!


Odznaka Złotego/Srebrnego/Brązowego Bociana Powszechnie wiadome jest, że bociany przynoszą dzieci. Również i Ty możesz przynieść wyróżnienie artykułowi napisanemu przez innego użytkownika. Tę specjalną odznakę dostaniesz za zgłoszenie (z sukcesem!) do wyróżnienia przynajmniej 4/3/2 haseł innego autora, autorki.


Odznaka Złotego/Srebrnego/Brązowego Sokoła Wykaż się swoim sokolim wzrokiem, przeczytaj uważnie zgłoszone artykuły oraz oznacz je jako sprawdzone i wolne od błędów! Odznakę dostaniesz za sprawdzenie 6/4/2 haseł lub list zgłoszonych do wyróżnienia (uwaga, nie możemy sprawdzić, czy zrobiłeś/zrobiłaś to rzetelnie i czy faktycznie sprawdziłeś/-aś hasła, a nie tylko wpisałeś/-aś swój nick. Ale przecież odznaka „oszukana” nie ma żadnej wartości, dlatego ufamy, że jeśli wpisujesz swój nick jako sprawdzającego, to dlatego, że naprawdę rzetelnie przyłożyłeś/-aś się do zadania!)