Przejdź do zawartości

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Brzęczkowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Brzęczkowice[edytuj | edytuj kod]

Artykuł nieduży, ale wydaje mi się że dopracowany i z tej dzielnicy Mysłowic wyciągnięto wszystko, co tylko można chcieć. Można tylko dodać jeszcze jakieś wątki historii, jeśli ktoś się zna na historii Górnego Śląska i chyba to wszystko. Brakuje zdjęć, ale postaram się to zrobić z czasem. Poza tym znajdziemy w tym artykule wszystko: historię, stan na dzień dzisiejszy, plany przyszłościowe, ploteczki itd. Zasługuje na medal, można go jeszcze "dopieścić". Zgłoszne 19 lipca 2006

Za

  1. Blaise Artykuł jest fajny, "daje rade" i jest maximum w tym temacie. Więcej informacji o Brzęczkowicach nie ma nigdzie więcej.

Przeciw

  1. IMHO nie zasługuje - brak bibliografii to po pierwsze, po drugie nie widzę niestety w nim nic medalowego, to jest porządny, poprawny artykuł ale na pewno nie medalowy. Michał "Stalowy Kangur" Rosa  23:24, 19 lip 2006 (CEST)
  2. Jestem stanowczo przeciw. Nie ma tu nawet jednej grafiki. To jak to możę być na medal? Nie ma tu zaznaczone, że ta dzielnica ma 13.000 mieszkańców. Tu trzeba się wczytać, żeby to odnaleźć. Napisane jest to przy podaniu liczby mieszkańców os. Powstańców Śląskich. Trudno. Nie i tyle. Kanion 11:23, 20 lip 2006 (CEST)
  3. Na razie przeciw - zgłaszaj artykuł kiedy już są te zdjęcia, a jest on zdecydowanie "dopieszczony". W takiej formie medalu niestety nie będzie prawie na pewno. Shalom 12:12, 20 lip 2006 (CEST)
  4. Zgadzam się z kolegami Kolanin 13:47, 20 lip 2006 (CEST)

Dyskusja

  • Na razie bez głosu przeciw, ale mam trochę zastrzeżeń: brak choćby jednego zdjęcia, nie ma bibliografii (choćby internetowej) dla poparcia danych historycznych no i trochę stylistycznych kwiatków (spory plac zabaw - jaki to jest spory? Albo: Niektóre domy w tej okolicy mają 100 lat, a czasem i więcej). Airwolf 09:36, 20 lip 2006 (CEST)

Są pewne błędy: nie ma i nie bylo w Brzęczkowicach żadnego pomnika powstańców, a tam gdzie stał czołg, który lufę miał na północ, a nie jakby chciał autor-na zachód,był pomnik ku czci żołnierzy radzieckich(postument z twarzami czołgistów istnieje do dziś)./brzęczkowiczanin/