Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Dyskografia Lorde

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dyskografia Lorde[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie: Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię piosenkarki Lorde. Zaktualizowałem wszystkie informacje, dodałem nowe artykuły do singli, albumów i utworów oraz dodałem odpowiednie przypisy. Większość rzeczy opracowałem z medalowej dyskografii na angielskiej wiki. Mihelpl (dyskusja) 23:02, 16 cze 2015 (CEST)

  • Głosy za:
  1. Bardzo dobra robota, gratulacje! Zsuetam (dyskusja) 16:28, 4 lip 2015 (CEST)
  2.  Za przejrzałem na szybko i błędów nie znalazłem. Jutro jak nie zapomnę sprawdzę linki, ale pewnie wszystko ok. Genialna robota Tashi dyskusja 23:13, 18 lip 2015 (CEST)
  3.  Za Uważam, że na prawdę dobry artykuł, linki w porządku. Brawo! Janek96(Dyskusja) 19:52, 19 lip 2015 (CEST)
  4. Eurohunter (dyskusja) 18:13, 26 lip 2015 (CEST)
  • Głosy przeciw:
  • Dyskusja:
  • Czy początek artykułu "Dyskografia Lorde (...) składa się z..." w przypadku czynnej artystki nie powinien być uzupełniony o odniesienie do terminu (np. "do końca 2014 roku")? Kenraiz (dyskusja) 18:55, 18 lip 2015 (CEST)
    • Idąc tym tropem trzeba by było zmienić wszystkie medalowe dyskografie (np Dyskografia Adele, Dyskografia Stromae’a czy Dyskografia OneRepublic. Każda dyskografia zaczyna się tak samo. Nie ma sensu dodawać odniesienia do terminu do końca 2014 roku, ponieważ wszystkie dane są z każdym nowym singlem/albumem aktualizowane. Mihelpl (dyskusja) 10:41, 19 lip 2015 (CEST)
      • Wpisałem "Dyskografia" w okienko wyszukiwarki i wybrałem losowo z podpowiedzi Dyskografia BoA. Artykuł zawiera informację ile to artystka stworzyła albumów, singli i teledysków – bez daty. Na en.wiki są utwory/albumy z ostatnich dwóch lat, których u nas nie ma. To że artykuł jest nieaktualny to mały problem. To że wprowadza w błąd to problem większy. Wystarczyło dodać w pierwszym zdaniu datę. Więcej: WP:Ponadczasowość. Każdy edytujący pilnuje swojej działki i zakłada wieczną jej aktualizację. Nie mamy jednak wiecznych edytorów i porzuconych artykułów mamy w efekcie mnóstwo... Kenraiz (dyskusja) 09:39, 21 lip 2015 (CEST)
  • Tabele niepotrzebnie zmniejszone. Skróty państw raz są na dwie litery, raz na trzy. Proponuję to drugie rozwiązanie. Brak linków do organizacji przyznających certyfikaty i brak jednorazowych linków do złotej, platynowej płyt itd. dla każdej sekcji. Przy „Royals/White Noise” powinno być w nawiasach (Live from the BRITs) [feat. AlunaGeorge]. Brak linków do albumów przy singlach i innych. „Meltdown” jest singlem Stromae'a, więc dlaczego figuruje w "Pozostałe notowane utwory"? To powinno być w podsekcji singli, "Single z gościnnym udziałem". "Pozostałe występy" to właśnie są "Pozostałe utwory", a jak chcesz wyróżnić te notowane, dodaj je w podsekcji "Notowane na listach". Niepełne i błędy w przypisach (np. przy jest angielski, przy liście szwajcarskiej brakuje niemieckiego). Można uprościć kod. Polecam dyskografię Stromae’a. Eurohunter (dyskusja) 13:47, 24 lip 2015 (CEST)
    • Komentarz:
tabele niepotrzebnie zmniejszone – Tabele zostały zmniejszone, ponieważ przy większej rozdzielczości źle wyglądało to kosmetycznie. Ten problem należało by rozwiązać w Wikiprojekt:Dyskografie i tam ustalić wśród uczestników jaki styl stosować i według czego się kierować.
Na full HD wygląda bardzo dobrze. Eurohunter (dyskusja) 10:42, 25 lip 2015 (CEST)
Zmieniłem wielkość na taką jak w twojej dyskografii. Teraz powinno być już w porządku. Zrobione Mihelpl (dyskusja) 17:06, 26 lip 2015 (CEST)
skróty państw raz są na dwie litery, raz na trzy. Proponuję to drugie rozwiązanie - Faktycznie skróty były rozpisane różnie. Zmieniłem je, zostawiając tylko Wielką Brytanię jako UK, gdyż taki skrót zastosowany jest w większości medalowych dyskografii. Zrobione
brak linków do organizacji przyznających certyfikaty i brak jednorazowych linków do złotej, platynowej płyt itd. dla każdej sekcji Zrobione
przy „Royals/White Noise” powinno być w nawiasach (Live from the BRITs) [feat. AlunaGeorge] Zrobione
brak linków do albumów przy singlach i innych Zrobione
„Meltdown” jest singlem Stromae'a, więc dlaczego figuruje w "Pozostałe notowane utwory"? - Przeniosłem ten singel do Singli z gościnnym udziałem. Zrobione
"Pozostałe występy" to właśnie są "Pozostałe utwory", a jak chcesz wyróżnić te notowane, dodaj je w podsekcji "Notowane na listach". Zrobione
Niepełne i błędy w przypisach - Faktycznie nie przypatrzyłem się dokładnie, że niektóre strony oferują zmianę języka. Przypisy zostały naprawione. Zrobione Mihelpl (dyskusja) 10:11, 25 lip 2015 (CEST)
"W Australii minialbum The Love Club EP pojawił się w notowaniu ARIA Singles Chart, dlatego utwory z tego minialbumu nie były osobno notowane na liście przebojów." – źródło? – Już dodałem, mam jednak problem, bo gdy przypis umieszczam w uwagach nie mogę tej uwagi rozdzielić by jedna znajdowała się zarówno w Minialbumach i Singlach. Może wiesz jak rozwiązać ten problem, bo gdy daję < ref group="uwaga" name="uwaga1" > pojawia się błąd w tabeli.
Skorzystaj z rozwiązania ze wspomnianej już dyskografii Stromae’a, powinno się udać. Eurohunter (dyskusja) 13:08, 25 lip 2015 (CEST)
Trochę potrzebowałem czasu by to zrobić, ale udało się. Zrobione
W tabelach brak linków do dat w muzyce. Zrobione
Nie ma żadnych danych dotyczących sprzedaży singli? - Nie chciałem dodawać żadnych danych sprzedażowych dla singli, ponieważ nie pojawiają się one w medalowej angielskiej dyskografii Lorde jak i w większości naszych polskich medalowych dyskografii. Głównie takie dane dotyczące sprzedaży singli widziałem w twoich dyskografiach.
W czym problem? Eurohunter (dyskusja) 13:08, 25 lip 2015 (CEST)
W tym problem, że nigdzie nie jest uzgodnione czy trzeba dodawać dane dotyczące sprzedaży singli by dana dyskografia została uznana jako medalowa. Tak jak już wcześniej pisałem należy to uzgodnić wśród uczestników projektu Dyskografie. Na próbę rozpocząłem rozszerzanie danych dotyczących sprzedaży albumów: (POL: 10 000+ [źródło: http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/regulamin.php], AUS: 140 000+ [źródło: http://www.aria.com.au/pages/aria-charts-accreditations.htm], NZL: 75 000+ [źródło: http://nztop40.co.nz/about?chart=2620], AUT: 15 000+ [źródło: http://www.ifpi.at/?section=goldplatin], CAN: 160 000+ [źródło: http://musiccanada.com/certification/], FRA: 50 000+ [źródło: http://web.archive.org/web/20130115155529/http://www.snepmusique.com/fr/page-259165.xml], GER: 100 000+ [źródło: http://www.musikindustrie.de/566/], UK: 100 000+ [źródło: http://www.bpi.co.uk/certification-levels.aspx]). Czekam więc na twoją decyzję czy zastosować to używając tych przypisów. Mihelpl (dyskusja) 15:48, 25 lip 2015 (CEST)
Nie polecam stosować stron, które podają tylko obecną liczbę sprzedanych egzemplarzy do statusu złota lub platyny. Na przestrzeni lat te wymagania zmieniały się. Należy szukać źródeł, które otwarcie mówią o liczbie sprzedanych egzemplarzy i/lub pobrań. Tak jak to zrobiłeś przy albumach. Eurohunter (dyskusja) 16:24, 25 lip 2015 (CEST)
Znalazłem dane sprzedaży dla Kanady, Francji i Polski. Mam też dane dla The Love Club EP sprzedanego w Australii (http://www.billboard.com/articles/columns/pop-shop/5930315/lorde-announces-australia-tour). Dane te są do 10 marca 2014 roku więc nie wiem, czy warto dodać już nie aktualne dane, ponieważ minialbum tam sprzedał się w ilości 490 000, a nie jak jest napisane w artykule 420 000. Czy uważasz czy zastosować źródło http://www.aria.com.au/pages/aria-charts-accreditations.htm, które wyjaśni każdemu ile egzemplarzy zostało sprzedanych. Mihelpl (dyskusja) 17:27, 25 lip 2015 (CEST)
Ta strona nie wyświetla kryteriów z przed lat, a wątpię aby w latach 80. XX wieku złoto było od 35 000 egzemplarzy. Zauważ, że nawet do certyfikatów nie są liczone absolutnie wszystkie sztuki i warto dodać, że album/singel nadal może się sprzedawać w dystrybucji elektronicznej. Eurohunter (dyskusja) 17:55, 25 lip 2015 (CEST)
Dodałem dane dotyczące listy sprzedaży singli Lorde uwzględniając m.in. Stany Zjednoczone. Zrobione. Sugerując się twoją dyskografią dodałem tam Niemcy, Szwecję i Szwajcarię. Co myślisz, by wykorzystać jeszcze Nową Zelandię (http://nztop40.co.nz/about), na której stronie jest napisane że bazuje zarówno na sprzedaży fizycznej i cyfrowej. Single i albumy Lorde nie tyczą się lat 80 tylko lat 2013-2015. Myślę że, używając archiwum (http://web.archive.org) jak w przypadku Niemiec można by było dodać ten kraj. Australia posiada również inną podstronę~, której dane sprzedażowe nie zmieniły się od 2006 roku (http://www.aria.com.au/pages/aria-charts-accreditationawards.htm), sprzedaż tam bazuje zarówno na fizycznej jak i cyfrowej, dlatego warto by było pozwolić dodać również i ten kraj. Mihelpl (dyskusja) 12:20, 26 lip 2015 (CEST)
To dobre rozwiązanie. Lata 80. dodałem tylko dla przykładu. Eurohunter (dyskusja) 12:37, 26 lip 2015 (CEST)
Dodałem Nową Zelandię i Australię. Zrobione Co myślisz o dodaniu Kanady używając tej strony: (http://musiccanada.com/certification/), wyjaśnione na (http://musiccanada.com/gold-platinum/faq/#what) jest iż strona zlicza zarówno fizyczną i cyfrową sprzedaż. 13:39, 26 lip 2015 (CEST)
Zasada jest ta sama. Eurohunter (dyskusja) 17:10, 26 lip 2015 (CEST)
Przy singlach są listy sprzedaży, ale jest też polski airplay, który nijak tam pasuje - Dodałem tam tą listę, ponieważ Airplay jest najbardziej oficjalną listą w naszym kraju. Mam pełną świadomość, że ta lista nie obejmuje sprzedaży singli w naszym kraju, jednak dopóki nie zostanie w Polsce zrobiona lista sprzedaży singli to proponował bym Airplay zostawić. Idą tym tropem mógłbym przyczepić się do twojej Dyskografii Stromae’a, gdzie w singlach figuruje Portugalia, której lista nie znajduje się w artykułach dotyczących singli artystów na angielskiej wikipedii. Mihelpl (dyskusja) 11:44, 25 lip 2015 (CEST)
Na angielskiej wersji brakuje dużo, rzeczy, w czym problem? Nie ma sensu robić wyjątku dla Polski, prędzej bym widział czeską i słowacką listę, do do których także mam wątpliwości. Raczej nie ma szans na listę sprzedaży singli w Polsce, takie jakie są we Francji czy Niemczech. Eurohunter (dyskusja) 13:08, 25 lip 2015 (CEST)
Usunąłem Polskę z notowań singli. Zrobione Mihelpl (dyskusja) 17:06, 26 lip 2015 (CEST)
Z powodu bałaganu w dyskusji napiszę tutaj. Możesz parzcież odpowiadać bezpośrednio pod postem, aczkolwiek powinienem wypunktować moje pierwsze uwagi. Uwaga przy „Royals” przy australijskim notowaniu jest w sumie bezsensu, bo nie ma przeszkód, aby singel i EP zawierający ten utwór nie weszły na listę. Proponuję usunąć uwagę. Eurohunter (dyskusja) 17:10, 26 lip 2015 (CEST)
Chodzi ci o całkowite usunięcie tej uwagi czy tylko w miejscu Royals. Mihelpl (dyskusja) 17:13, 26 lip 2015 (CEST)
Całkowite. Eurohunter (dyskusja) 17:16, 26 lip 2015 (CEST)
Usunąłem. Zrobione Mam tylko zastrzeżenie co do twojej edycji nazwy albumu w singlach, ponieważ teraz dane nie mieszczą się w 1 linii i dziwnie to wygląda. Mihelpl (dyskusja) 17:23, 26 lip 2015 (CEST)
Mi też się to nie podoba, można zastosować <br /> w odpowiednim miejscu. Eurohunter (dyskusja) 17:24, 26 lip 2015 (CEST)
Dzięki za pomoc :) Czy sądzisz by <br /> zastosować we wszystkich tabelach, czy wystarczy już. Mihelpl (dyskusja) 17:31, 26 lip 2015 (CEST)
Raczej we wszystkich, obecnie jest dobrze do szerokiej tabeli na górze, ale lepiej będzie dostosować do innych, krótszych tytułów albumów z rubryk wyżej. Eurohunter (dyskusja) 17:37, 26 lip 2015 (CEST)
Zrobione. Dodałem także sprzedaż singli w Kanadzie. Mihelpl (dyskusja) 17:56, 26 lip 2015 (CEST)
Mógłbyś jeszcze spróbować uprościć kod, to tysiące kb mniej. Aktualnie jestem zajęty innym, wielkim zadaniem więc nie mogę na razie pomóc. Eurohunter (dyskusja) 18:14, 26 lip 2015 (CEST)