Wikipedia:Wikipedystów portret własny/D

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wikipedystów portret własny to strona na której Wikipedyści piszą wzajemnie o sobie (ale, żeby uniknąć stronniczości, nie o sobie samych).

Strona ta ma zaznajomić Cię z aktywniejszymi uczestnikami przedsięwzięcia. Może przydać się przy szukaniu odpowiedniej osoby do rozwiązania Twojego zagadnienia, pomóc w prowadzeniu dyskusji itp. Może też stać się dla Ciebie źródłem motywacji, pomóc w zrozumieniu rzeczywistych intencji innych wikipedystów, a także pokazać czym grozi zadawanie się z nami i ostrzec przed pułapką wikipedioholizmu :-).

W rzeczywistości tak źle z nami nie jest. Spory sporami, ale w końcu wszyscy się godzą. Poniższe wpisy są zaprawione sporą dozą samokrytyki, życzliwych przycinków (dla dobra wspólnego) oraz wikipediowego czarnego humoru – bo jak wiadomo, łatwiej pisać o negatywach, niż chwalić się, a z zagłaskiwania jeszcze nic dobrego nie wyszło. W każdym razie nie sądź nas po tych wpisach, póki nie poznasz nas bliżej – a poznać możesz dopiero po włączeniu się w przedsięwzięcie.

ps. Staraj się nie pisać o sobie, a jeśli już, to tylko gdy trzeba coś poprawić lub uzupełnić o rzecz naprawdę istotną. Niech ta strona powstaje na zasadzie: jak cię widzą, tak cię piszą.

Wikipedia:Wikipedystów portret własny


0-9 - A - B - C - Ć - D - E - F - G - H - I - J - K - L - Ł - M - N - O - Ó - P - Q - R - S - Ś - T - U - V - W - X - Y - Z - Ź - Ż

Edytuj | obserwuj

Na Wikipedii pojawił się pod koniec października 2005. Specjalizuje się w hasłach dotyczących piłki nożnej i literatury angielskiej. Aż pięć jego artykułów zostało wyróżnionych medalem. Jego wkład w piłkarską stronę wiki jest naprawdę ogromny. Stworzył i rozbudował masę artykułów o reprezentacjach narodowych i trenerach piłkarskich. Ostatnio dłubie w hasłach dotyczących bułgarskiej piłki nożnej. W przyszłości chce zostać pisarzem. Od 15 sierpnia 2006 jest administratorem.

Datrio jest jednym z młodszych wikipedystów, co nie przeszkadza mu być najlepiej poinformowanym w sprawach Fundacji Wikimedia i innych wikiprojektów. Udało mu się bardzo szybko zostać stewardem, choć dwukrotnie była odrzucana jego kandydatura na admina. W obu przypadkach osoby, które sprzeciwiły sie jego kandydaturze argumentowały, że trudno byłoby im wybrać go jako admina, jeśli sam jest przeciwnikiem regulaminów. Nie musi jednak bardzo się tym przejmować, gdyż ponadto że jest stewardem, jest także adminem w Wikinews, gdzie często popełnia POV. Był inicjatorem powołania Stowarzyszenia Wikimedia Polska i jego pierwszym sekretarzem oraz rzecznikiem prasowym. Współzakładał Wikinews. Przez jedną z Wikipedystek określony został cherubinem, gdy ujrzała jego zdjęcie w Obliczach Wikipedystów. Jednak często, szczególnie na IRCu, wstępuje w niego mały diabełek, który za jego pośrednictwem innym wikipedystom pokazuje język :P. Ostatnio mniej aktywny w związku z obowiązkami szkolno-zawodowymi oraz zaangażowaniem się w "konkurencyjny" projekt o nazwie "Wolne podręczniki"

Bliżej nieznany z mnóstwem czywieszów na koncie. Nosi ksywkę króla Korei, a na swojej stronie użytkownika umieścił podobiznę Pobiedonoscewa. Cóż to znaczy?

Szczeciniak. Jeden z najbardziej obiecujących młodych wikipedystów, o takich zwykło się mówić nadzieja. Kręci go wszystko co związane z historią, militariami i Wielką Brytanią. Detalista, jeśli nie aptekarz. Wszystko co się rusza najchętniej dodałby do interwiki. Momentami mrukliwy, ale to może być wpływ angielskiej pogody, a raczej jej braku.

Szalenie sympatyczna wikipedystka, młodsza siostra Dzięcioła zielonego. Pytanie: O ile mlodsza? Zasłynęła swoimi zabawnymi opisami, które trafiły nawet do wikiciekawostek. Czasem najpierw zrobi, a potem pomyśli (choćby jej podpis z obrazkiem kaczuszki), ale bez problemów stosuje się do napomnień starszych stażem wikipedystów. Rzadko edytuje przytłamszona silną osobowością swojego brata, jednak jak już coś napisze, to zazwyczaj z sensem, a jej pojawienie wywołuje uśmiech na twarzach innych wikipedystów.

Wikipedysta od marca 2006 r. Najczęściej pisze artykuły dotyczące grup metalowych, jedna z nich już została uhonorowana medalem. Często przesiaduje na ircu, gdzie zyskał przydomek "Pure Evil" (Czyste Zło). Jako wolontariusz lubi pomagać ludziom, ale zgroza, gdy ktoś go zdenerwuje. Ludzie jednak wolą nie wchodzić w konflikty z nim, ponieważ jego starszy brat, Pan Zła, czuwa nad nim. Niepoprawny perfekcjonista, po napisaniu artykułu zawsze musi w nim zrobić kilka kolejnych edycji, aby wszystko było poprawnie. Na pierwszym PUA przegrał, ponieważ był zbyt nerwowy, na szczęście od tego momentu stara się trzymać nerwy na wodzy. Jednakże wiele osób zarzucało mu zbyt negatywny stosunek do "makreli" przez co i drugi raz nie został adminem. Pobił rekord liczby kandydatur na administratora.

Pojawiała się już w 2002 jako jedna z osób działających z konta Kazik. Wróciła po długiej przerwie już jako Dixi. Najmocniejsza w biologii. Posiadaczka starych książek, zeskanowała z nich wiele ilustracji. Namiętny fotograf, dodała wiele zdjęć zwierzaków dużych i małych. Miała okresy histerycznej aktywności, lecz i długie okresy uśpienia. Tłumaczka, na koncie ma wiele przekładów z języka angielskiego, współpracownik National Geographic od chwili powstania polskiej edycji pisma. W okresie niedoboru biologów na Wikipedii poświęciła się prawie wyłącznie systematyce czworonogów. Zazwyczaj nie zajmowała się wyłapywaniem literówek i wandalizmów, tworzyła za to pełniejsze i dłuższe artykuły, znacznik "stub" wstawiając chyba ze skromności. Kulturalna i sympatyczna osoba. Niestety mając wysokie ciśnienie czasem nie wytrzymywała nadmiaru adrenaliny serwowanego na Wikipedii. Wtedy szła na odwik, a po jakimś czasie wracała. Po którejś z cyklicznych awantur na Wiki przestała uczestniczyć w metadyskusjach. Zawsze chętna do udzielania pomocy i wyjaśnień, zwłaszcza wśród młodych i nowych wikipedystów. Nie uważała Wikipedii za swój najważniejszy cel w życiu, choć głęboko wierzyła, że "coś w tym jest". W styczniu 2006 podjęła jednak decyzję o opuszczeniu projektu, jednak od czasu do czasu tu zagląda.

Pieszczotliwie nazywany przez Marencję Kubisiem. Jest z nami już od 2007 roku. Czywieszowiec z krwi i kości, to właśnie w Czywieszu można go najczęściej spotkać, gdzie wyszukuje i wstawia nowe propozycje, sprawdza hasła i dzieli się uwagami krytycznymi, które zgodnie z cytatami na jego stronie dyskusji są zawsze mądre i wyważone, nigdy wrogie. Sam też czasami napisze jakieś hasło, głównie z tematyki przyrodniczej. Opisał np. leniowate, ale sam absolutnie „leniowaty” nie jest, bez jego wkładu Czywiesz rozłożyłby się na obie łopatki.

Buddysta, zenista, mahajanista i kto wie co jeszcze. Jeszcze gitarzysta i wegetarianin! Poza tym miłośnik bluesa, jazzu i innych nieco mniej popularnych okolic muzycznych. Z domu Krakowiaczek cija, ale osiadły czasowo za Oceanem. Skromnie sobie skrobał w chicagowskiej gazecie i to już drugi taki (po Belissie) z "Dziennika Związkowego", z czego wynika, że przykład idzie po koleżeńsku. Dopiero od marca 2007 w Rodzinie, ale goni czołówkę z zaparciem godnym czempiona. Jak tak dalej pójdzie zazjatczy nam wiki do cna. Także wielbiciel i znawca muzyki Boba Dylana. Wprowadził do Wikipedii wiele utworów "Bobka", pisząc obszernie o okolicznościach ich powstania, źródłach inspiracji oraz podając szczegółowe listy koncertowych wykonań piosenki, których wymienienie uważa za ważne, albowiem Dylan za każdym razem mniej lub więcej improwizuje, w związku z czym każde wykonanie tego samego utworu jest inne, a koncert koncertowi nierówny. Niektóre hasła o piosenkach Dylana ozdobiły rubrykę Czywiesza. Ostatnio wyraźnie ograniczył działalność na znak protestu przeciwko anglicyzmom panoszącym się w artykułach muzycznych i ciągłemu brakowi konsensusu w sprawie polskojęzycznej transkrypcji określeń buddyjskich, które jego zdaniem powinny wywodzić się z transkrypcji chińskiej, jako że Chiny były kolebką buddyzmu. W 2009 wrócił do Krakowa...

Cichy, skromny, kulturalny z imponującym wkładem edytorskim dotyczącym głównie cywilnych ofiar II wojny światowej w Polsce. Jego rzetelnie napisane artykuły powinny być obowiązkową lekturą ku przestrodze młodym pokoleniom i politykom podżegającym do konfliktów. Enigmatyczności dodaje mu nick oznaczający łapacza snów i liczba 25, która w numerologii wskazuje na mądrość, intuicję, wrażliwość, zdolności analityczne i zdolność do głębokich przemyśleń - cechy, które z łatwością można u niego dostrzec. Jakie marzenia i sny przechowuje jego łapacz snów pozostaje jednak wielką tajemnicą.

Ślązak z krwi i kości, znawca stron rodzinnych i Podhala, trochę globtroter. Jego doświadczenie i wiedza pozwalają mu zarówno poszerzać, jak i pogłębiać wikipedię. Działa mitygująco na wielu w gorętszej wodzie kąpanych. Organizator wikipedycznego opłatka w 2005 i wikimediańskiej śnieżynki w latach następnych, czyli Zimowych Zlotów Wikimedian. Aktywny uczestnik także innych spotkań. Dawniej Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Wikimedia Polska, obecnie jego skarbnik. Czasami trzeba go nieco pogonić, ale to nieco trudne, bo młokosom starszej osoby poganiać nie wypada. Nieco nonszalancki, reagujący specyficznie na młode kobiety, mający do innych życzliwe, aczkolwiek paternalistyczne podejście. Poza tym sentymentalny, jak każdy mężczyzna. Za jego kadencji do Stowarzyszenia zaczęły spływać pieniądze. Wikipediowy symbol obfitości.

Ma złote serce, wikipedystki go uwielbiają. Wspaniały wikipedysta, bez którego Tygodnie Tematyczne by nie istniały. Osiadł w Bułgarii i popija winko z własnej winnicy. Tylko pozazdrościć!