Przejdź do zawartości

Wikipedysta:Flash1122/brudnopis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Usunięta treść Dodana treść
Flash1122 (dyskusja | edycje)
Nowa strona: {{CVG infobox |tytuł = Tom Clancy's H.A.W.X 2 |grafika = |opis = |producent = Ubisoft Studios |...
 
Flash1122 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 116: Linia 116:
*[[Rafale|Rafale M]]
*[[Rafale|Rafale M]]
*[[Mirage 2000|Mirage 2000-5]]
*[[Mirage 2000|Mirage 2000-5]]
==Linki zewnętrzne==
*[http://hawxgame.us.ubi.com/ Oficjalna strona gry]
==Źródła==
*Recenzja H.A.W.X 2 na :[http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15035 gry-online.pl]
*Recenzja H.A.W.X 2 na :[http://www.cdaction.pl/news-14609/recenzja-cdactionpl-tom-clancys-hawx-2-x360.html cdaction.pl]
*Recenzja gry na: [http://www.gram.pl/art_9wnfH,0_Tom_Clancys_H_A_W_X_2_recenzja.html gram.pl]

Wersja z 21:20, 14 mar 2012

Szablon:CVG infobox

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 jest drugą odsłoną zręczonściowej gry lotniczej rumuńskiego studia Ubisoft. W grze przyjdzie nam sterować jednym z 35 istniejących lub prototypowych samolotów oraz jednostek bezzałogowych(UAV), w których przyjdzie nam się zmierzyć z niezliczoną liczbą przeciwników, dysponujących innymi samolotami, helikopterami, jednostkami naziemnymi a nawet satelitą uzbrojoną w laser. Twórcy nie zajęli się dokładnym odwzorowywaniem realiów, skupiając się na stworzeniu dynamicznej gry akcji. Oprócz walk powietrznych czekają nas takie wyzwania jak: lądowanie i startowanie z lotnisk lub lotniskowców, tankowanie w powietrzu, sterowanie jednostkami bezzałogowymi.

Fabuła

Całą historię przyjdzie nam obserwować z perspektyw trzech pilotów: Alex Hunter( Ameryka), Colin Munro (Wielka Brytania) i Dimitri Sokov (Rosja). Cała fabuła jest oparta na nadchodzącej grze: Ghost Recon: Future Soldier. Gra rozpoczyna się od rutynowego patrolu na Bliskim Wschodzie, w którym bierzemy udział jako pułkownik David Crensha. Podczas lądowania baza wojskowa zostaje zaatakowana a sam Crenshaw zostaje zestrzelony, a następnie porwany przez rebeliantów.

Tymczasem wojska rosyjskie walczą z separatystami na Kaukazie, podczas walk rosyjskie siły otrzymały rozkaz odwrotu, jednak w tym chaosie separatyści zdołali zdobyć trzy głowice nuklearne.

Joint Strike Force, koordynowany przez ppłk Simmsa składający się z US Navy, US Air Force, i oddziału Ghost Recon wykonuje operację ratowania Crenshaw. Akcję wspiera major Rebecca Walters, który pilotuje AC-130 Gunship.

Podczas manewrów ćwiczeniowych sił Royal Navy w Szkocji pilot Colin Munro napotyka niezidentyfikowany samolot pasażerski, który jak się okazuje posiada na pokładzie bombę, jednak samolot ten zostaje zestrzelony nim doprowadził do powstania dużych szkód.

W tym czasie rosyjska eskadra kierowany przez pułkownika Denisowa i kapitana Dimitriewa Sokova walczy z lotnictwem separatystów, ale walkę przerywa rozkaz wycofania się z tego regionu, którego powodem są liczne ataki na rosyjskie obiekty wojskowe.

Crenshaw po tym jak go uratowano pozostaje na pokładzie lotniskowca, skąd prowadzi nadzur nad całą operacją wraz z Voronem (agentem Drachevem).

Drachev początkowo pracując dla Rosji szpiegował powstańców na Bliskim Wschodzie, ale rozpoczyna wraz z amerykańskimi siłami zbrojnymi operację wojskową mająca na celu zabezpieczenie tego regionu. Wkrótce po tym, Drachev wykonuje wspólne z Rosjanami akcję odzyskania skradzionych przez separatystów głowic nuklearnych przewożonych pociągiem. Jednak tylko dwie z trzech głowic zostaje odzyskane, i przeniesione na dwa rosyjskie samoloty transportowe sterowane przez Morgunov oraz Dratcheva, który zestrzelony tuż przy granicy Rosyjskiej, w celu zniszczenia głowicy Morgunov wydaje rozkaz zniszczenia pobliskiej tamy wodnej Dam Nevskaya i zalania terenu. To prawdopodobnie zabija wszystkich na ziemi, ale Drachev przetrwa.

Pomimo wysiłków Rosjan, wkrótce głowica jądrowa zostaje zdetonowana na polach roponośnych Romaniskhov, paraliżując przemysł energetyczny Rosji. Winą tego ataku rosyjscy Ultranacjonaliści obarczają rząd, co powoduje jego obalenie i przejęcię władzy przez Aleksandra Treshkayev.

Podczas gdy rosyjski pilot Sokov za pomocą zdalnie sterowanego dronu zabija separatystów, Drachev potajemnie wzywa go w centrum dowodzenia, ujawniając, że ostatnie wydarzenia był podstępem rosyjskich Ultranacjonalistów, którzy sabotowali przemysł energii Rosji i przejeli kontrolę nad rosyjskim rządem. W wyniku ultranacjonalistycznej kontroli, Rosja będzie atakować inne państwa w celu zdobycia potrzebnych zasobów a rząd zostanie uznany za bohaterów. Drachev na dowód puszcza nagranie rozmowy między jednym z separatystów oraz generałem Morgunovem, z której wynika współpraca między tymi osobami. Po odkryciu prawdy, Sokov ucieka wraz z Drachevem w celu przekazania dowodów amerykanom.

Drachev wraz z amerykańskimi pilotami: Hunterem, Simmsem oraz Waltersem ruszają na wspólną operację polegającą na zlokalizowaniu i rozbrojeniu jednej z głowic pozostających w Kapsztadzie .

Tymczasem Rosja rozpoczyna inwazje na Norwegię,na którą odpowiada Royal Navy atakując rosyjskie siły. Royal Navy następnie wraz z amerykańskim wojskiem i siłami norweskich rozprawiają się z siłami Morgunova i rozpoczyna się udany szturm na Moskwę . Podczas końcowych etapów operacji, Morgunov ujawnia, że on i Treskayev nie działać na własną rękę, ale otrzymywali rozkazy od tajemniczej organizacji. W akcie desperacji Morgunov zamierza wystrzelić głowie jądrowe z ukrytej bazy wojskowej. Szwadron HAWX rozpoczyna ostateczny szturm na bazę wojskową. Nad nią ma miejsce pojedynek pilotów: Hunter przeciw Denisovowi, który ginie w walce. Morgunov widząc, ze przegrywa decyduje się użyć tajnej broni jaką jest promień lasera wystrzeliwany przez rosyjską satelitę. Ostatecznie pilot Alex Hunter niszczy wszystkie wystrzelone pociski, wlatuje do podziemnej bazy i niszczy ją od wewnątrz strzelając w ulokowane w niej rakiety balistyczne kończąc ten konflikt.

Samoloty

Linki zewnętrzne

Źródła