Aata

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Aata
Gatunek

Dramat, film romantyczny, Musical

Data premiery

9 maja 2007

Kraj produkcji

Indie

Język

telugu

Reżyseria

V.N. Aditya (debiut)

Scenariusz

Harish Shankar
Paruchuri Brothers

Główne role

Siddharth Narayan
(Nuvvostanante Nenoddantana, Bommarillu)
Ileana D'Cruz
Munna
Sunil

Muzyka

Devi Sri Prasad

Zdjęcia

Chota K. Naidu

Montaż

Krishna Reddy

Produkcja

M.S. Raju (Pournami, Nuvvostanante Nenoddantana, Varsham, Okkadu.

Aata (telugu: ఆట,tzn. Gra) – indyjski miłosny film z 2007 roku, w języku telugu. W rolach głównych Siddharth Narayan i Ileana D'Cruz. Producentem filmu jest M.S. Raju, autor Nuvvostanante Nenoddantana, Varsham, Okkadu, a reżyser V.N. Aditya jest debiutantem. Na tle Hajdarabadu historia miłości i walk w obronie ukochanej, która ośmieliła się zaprotestować przeciwko przemocy syna polityka, chronionego przez gangsterów.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Śri Krishna (Siddharth Narayan), którego ojciec obsługuje projektor filmowy, rośnie zapatrzony w ekran. Jego wzorem są walczący o sprawiedliwość społeczną bohaterowie filmowi, codziennością natomiast pomoc ojcu w pracy, bójki z rówieśnikami i miłość do dziewczyny. Satya (Ileana D'Cruz) zmuszona zostaje do ucieczki przed przemocą powiązanego z gangsterami syna polityka. W sytuacji zagrożenia Śri Krishna może poczuć się w skórze walczących ze złem bohaterów filmów, którymi karmił się całe dzieciństwo.

Motywy filmu indyjskiego[edytuj | edytuj kod]

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Piosenki[edytuj | edytuj kod]

Muzykę do filmu skomponował Devi Sri Prasad, autor muzyki do takich filmów jak: Arya, Varsham, Nuvvostanante Nenoddantana, Bunny, Unnakum Ennakum, Bommarillu, Pournami, Aata, Jagadam.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]