Abbyy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

ABBYY – firma założona w 1989 r. przez Davida Yanga. Od 2006 r. ABBYY zatrudnia 600 pracowników i ma siedziby w Rosji (Moskwa), Stanach Zjednoczonych (Fremont),, Anglii (Bishops Stortford), Niemczech (Monachium), Japonii (Tokio) i na Ukrainie (Kijów).

ABBYY opracowała oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję, oferując produkty z dziedziny rozpoznawania dokumentów i ich przekształcania. Najbardziej znana jest z optycznie rozpoznającego znaki (OCR) oprogramowania FineReader.

W maju 2006 r. ABBYY USA została nagrodzona Fujitsu Quarterly Innovative Leadership Award. Łącznie firma Abbyy zdobyła ponad 150 nagród na całym świecie.

Produkty[edytuj]

  • ABBYY Compreno.
  • ABBYY FineReader to oprogramowanie do optycznego rozpoznawania znaków (OCR); przekształca dokumenty papierowe i pliki PDF do formatu edytowalnego.
  • ABBYY FlexiCapture to program do przechwytywania danych; automatycznie przetwarza różnego rodzaju dokumenty w pojedynczym potoku.
  • ABBYY Recognition Server to rozwiązanie serwerowe do automatyzacji rozpoznawania dokumentów i konwersji plików PDF w dużych przedsiębiorstwach.
  • ABBYY PDF Transformer to narzędzie do konwersji i tworzenia plików PDF; umożliwia przekształcanie dowolnego rodzaju plików PDF na format edytowalny.

Linki zewnętrzne[edytuj]