Agoraphobic Nosebleed

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Agoraphobic Nosebleed
Rok założenia 1994
Pochodzenie  Stany Zjednoczone
Gatunek Grindcore[1]
Aktywność od 1994
Powiązania Pig Destroyer, Salome, Enemy Soil, Drugs of Faith, Japanese Torture Comedy Hour, Isis
Obecni członkowie
Scott Hull
Jay Randall
Richard Johnson
Katherine Katz
Byli członkowie
Carl Shultz
J.R. Hayes
Strona internetowa

Agoraphobic Nosebleed (ANb, AxNxBx) – amerykański zespół muzyczny wykonujący grindcore/cybergrind z wpływami noisecore. Uformowany w 1994 roku w Massachusetts, USA.

Skład zmieniał się wielokrotnie w ciągu lat, z pierwotnego składu pozostał jedynie Scott Hull (gitara elektryczna, programowanie automatu perkusyjnego), będący również gitarzystą w Pig Destroyer (grindcore). Obecny skład zawiera także wokalistów Jaya „Clam Strips” Randalla (również zajmujący się samplami w zespole), Richarda Johnsona i Carla Schultza.

Muzyka ANb opisywana jest najczęściej jako cybergrind, tj. grindcore z użyciem automatu perkusyjnego i wpływami muzyki elektronicznej. Poprzez użycie automatu (nazwanego przez Scotta „Gatling Gun”), grupa jest zdolna do grania utworów z prędkością ponad 1000 BPM (uderzeń na minutę). Utrzymane w dadaistycznym stylu teksty piosenek oscylują wokół tematów przemocy, wyzysku, kultury masowej i uzależnień.

Zespół umieszcza na swoich płytach bardzo krótkie utwory: ich album „Altered States of America” zawierający 100 utworów trwa zaledwie 20 minut - większość piosenek nie jest dłuższa niż 5-10 sekund.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]