Aleksandra Kwaśniewska (piosenkarka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy polskiej piosenkarki. Zobacz też: polską dziennikarkę.
Aleksandra Kwaśniewska
Miejsce urodzenia Bielawa
Gatunki jazz, pop
Zawód wokalistka
Aktywność od 2004
Wydawnictwo AK Music Ltd.
Powiązania The Belgian Sweets

Aleksandra Kwaśniewska (ur. 13 marca 1978[potrzebny przypis] w Bielawie) – polska piosenkarka popowa i jazzowa. Od 2005 roku mieszka w Londynie, gdzie pracuje i pisze piosenki. Jej debiutancki album nosi tytuł Island Girl.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Studiowała Anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, ale edukację muzyczną odebrała na Wydziale Jazzu w Belgii, gdzie wyjechała na stypendium. W Londynie ukończyła Szkołę Muzyki Popularnej oraz zaczęła studiować śpiew i kompozycję w Szkole dla Wokalistów. Specjalizuje się w jazzującym, delikatnym i emocjonalnym popie.

Wraz z formacją “The Belgian Sweets” nagrała debiutancką płytę, która została przyjęta wyjątkowo ciepło zarówno przez krytyków jak i słuchaczy[1]. Album został zgłoszony w preselekcjach “Paszporty Polityki” oraz zdobył kilka nominacji w kategorii Jazzowej. Po wydaniu płyty zespół dał serię koncertów promujących płytę w Polsce, Belgii i Wielkiej Brytanii. W ramach tournée promującego płytę “Island Girl” w Wielkiej Brytanii, zespół zagrał w prestiżowych salach koncertowych Londynu: Ronnie Scott’s Bar, Royal National Theatre i Barbican Centre[2].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]