Alexis Conran

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Alexis Conran (Alex Conran) – brytyjski aktor, autor oraz iluzjonista.

Młodość[edytuj]

Urodził się w Paryżu, we Francji. Jego ojciec był nałogowym hazardzistą przez po popadł w długi. Gdy Conran miał 7 lat, jego rodzicie rozwiedli się i był wychowywany przez matkę oraz jej rodziców.[1] Będąc dzieckiem przeniósł się do Grecji, a w wieku 16 lat wyjechał do Londynu, do Anglii, gdzie przebywa do dziś.

Kariera[edytuj]

Alex dużo czasu spędzał na nauce sztuki karcianej, którą opanował w dużym stopniu. Potrafi również wykonywać wiele innych sztuczek wymagających sporej zręczności, np. Monte. Ma sporą wiedzę na temat oszustw, kieszonkowców i doliniarstwa.

Znana jest historia, kiedy pewnego razu Alex został zaproszony do gry w pokera. Podczas jednego z rozdań zauważył, że jeden z graczy oszukuje. Wykorzystując swe spore karciane zdolności, sprawił, że oszust nie mógł wygrać w nieuczciwej walce. Ten zwykły incydent zapoczątkował u Alexa karierę.

Opisywał różne metody oszustw oraz sposoby na ochronę przed nimi.[2]

Jest współautorem (razem z Paulem Wilsonem) i gwiazdą serialu nadawanego przez BBC w latach 2006-2012 pt. "Prawdziwe przekręty" (ang. Real Hustle), w Polsce emitowanym na kanale BBC Brit.

Ponadto wystąpił w 2 odcinkach 5 sezonu serialu Waking the Dead, jako Michael Sherman.[3][4]

Aktoska kariera filmowa Alexa nie jest zbyt bogata, ale miał kilka ról, głównie w serialach, a także w reklamie produktu Zovirax.

W 2000 roku wziął udział w teledysku "Insomniac Olympics", grupy Blockhead, którego reżyserem był Sam Arthur. W tym samym roku zagrał epizodyczną rolę Księcia Ali w miniserialu Baśnie tysiąca i jednej nocy.<ref>Szablon:IMDb name

Życie osobiste[edytuj]

Jest fanem angielskiego zespołu Manchester United.

Przypisy