All You Zombies

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
All You Zombies
Singel zespołu The Hooters
z albumu Nervous Night
Wydany 1985
Nagrywany 1985
Gatunek Rock
Długość 5:58
Wydawnictwo Columbia Records
Producent Rick Chertoff
Singel po singlu

"All You Zombies" jest singlem i piosenką zespołu The Hooters z ich drugiego albumu, Nervous Night, wydanego w 1985.

Znaczenie[edytuj | edytuj kod]

Piosenka pochodzi od historii Mojżesza przyjmującego Dziesięć Przykazań oraz Arkę Noego w Starym Testamencie Biblii oraz faktu, że w obu przypadkach ludzie odrzucali zwierzchnictwo sił wyższych. Niektórzy sugerują, że piosenka jest religijną alegorią dla nieoświeconych, ostrzegając ich o tym co przyjdzie, jeżeli nie będą akceptować słowa Bożego. Piosenka została napisana w ciągu jednej nocy przez członków zespołu Roberta Hymana i Erica Baziliana.

Piosenka ma taki sam tytuł jak opowiadanie science fiction Roberta A. Heinleina. Chociaż jeden z członków zespołu przeczytał opowiadanie jako nastolatek, związek wydaje się być zasadniczo zbiegiem okoliczności.

Historia nagrania[edytuj | edytuj kod]

Piosenka pierwotnie miała zostać wydana na albumie Amore z 1983. Hyman i Bazilian pracowali wtedy z Cyndi Lauper nad jej albumem She's So Unusual pod kierownictwem Columbia Records, która zaoferowała im kontrakt.

Wydali "All You Zombies" w 1985 na płycie Nervous Night z dodatkowymi sekcjami instrumentalnymi, robiąc z niej piosenkę o długości prawie sześciu minut. Piosenka stała się hitem trafiając na listę Billboard Hot 100 oraz znalazła się na 10. miejscu w Australii.

Zespół wykonał piosenkę na koncercie Live Aid w Filadelfii 13 lipca 1985.

Wersja Sandry[edytuj | edytuj kod]

All You Zombies
Singel Sandry
z albumu The Art of Love
Wydany 2007
Nagrywany 2007
Gatunek pop
Długość 4:59
Wydawnictwo Virgin Records
Producent Jens Gad
Format singel promocyjny
Singel po singlu

Piosenka została nagrana przez niemiecką piosenkarkę Sandrę na jej wydanym w 2007 roku albumie The Art of Love, wyprodukowanym przez producenta Jensa Gada. Została wydana tylko jako singel promocyjny w Polsce w 2007 roku, gdzie stała się hitem radiowym.