Amaenaide yo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Amaenaide yo!!
あまえないでよっ
(Amaenaide yo!!)
Gatunek komedia, ecchi, dramat
Manga
Autor Toshinori Sogabe
Wydawca Japonia Wani Books
Odbiorcy seinen
Drukowana w Comic Gum
Wydawana 25 marca 200424 lutego 2007
Liczba tomów 7
Manga
Amaenaide yo MS
Autor Toshinori Sogabe
Wydawca Japonia Wani Books
Odbiorcy seinen
Drukowana w Comic Gum
Wydawana 25 lipca 2007
Liczba tomów 3
Telewizyjny serial anime
Reżyser Keitaro Motonaga
Scenariusz Makoto Uezu
Studio Studio Deen
Stacja telewizyjna AT-X
Premierowa emisja 1 lipca 200516 września 2005
Liczba odcinków 12 + 1 OAV
Telewizyjny serial anime
Amaenaide, yo!! Katsu!!
Reżyser Keitaro Motonaga
Scenariusz Makoto Uezu
Studio Studio Deen
Stacja telewizyjna AT-X
Premierowa emisja 4 stycznia 200622 marca 2006
Liczba odcinków 12 + 1 OAV

Amaenaide yo!! (jap. あまえないでよっ?)manga dla osób dorosłych, pierwotnie napisana przez Sogabe Toshinori, znana również pod tytułem Ah My Buddha, ukazana po raz pierwszy w magazynie Comic Gum. Adaptacje w postaci anime były emitowane przez AT-X, jedną ze stacji podległych TV Tokyo. Druga seria mangi, nazwana Amaenaide yo!! MS! została opublikowana 3 lata później.

Bohaterowie[edytuj]

Ikkou Satonaka (里中逸剛 Satonaka Ikkou)
Jest to główna postać w obu seriach, Ikkou może stawać się potężnym poprzez uwolnienie swojej niekontrolowanej mocy związanej z silnym pożądaniem. Za każdym razem, chwilę po jego "przebudzeniu", staje się on uosobieniem pożadania i jest gotowy do rzucenia się na Chitose albo na jedną z zakonnic, które unikają tego poprzez zwykłe uderzenie go bądź ucieczkę. W kilku odcinkach jest on bity przez różne postacie, często się to dzieje z powodu jego młodzieńczego pożądania do dziewczyn, a czasem jest on po prostu ofiarą nieporozumienia. Jego postać jest zawsze w centrum wydarzeń. Na początku wydaje się, że Ikkou nie jest szczęśliwy z życia w świątyni i czasami usprawiedliwia sobie to nieszczęście tym, że traci on swoją młodość. Wydaje się być niezadowolonym z powodu wybranego życia i powiązanych z nim prac. Jest on także kształcony na wyznawce Buddy, jak wszystkie postacie mieszkające w świątyni. Zdaje się także, że nie ma on najlepszych ocen w szkole i nie jest on w żadnym klubie, ale jest to z tego powodu, że ma on bardzo wiele prac w świątyni, co ogranicza jego wolny czas. Główna zakonnica Saienji oraz jego babcia - Jotoku uważa, że dzieje się tak, ponieważ Ikkou jest zbyt leniwy. Jednak w jego obronie można stwierdzić, że posiada on o wiele więcej obowiązków od dziewczyn, ponieważ jest on mężczyzną i według nich jest on płcią silniejszą.
Chitose Nanbu (南部千歳 Nanbu Chitose)
Reprezentuje ona "Królestwo Ludzi", pomimo tego, że kochała się w Ikkou stale temu zaprzeczała. Często kiedy starała się być, to nie udawało jej się przekonać Ikkou co do jej uczuć, jednak podczas gdy on flirtował z kimś innym to ona czuła się pokrzywdzona. Była często pierwszą chętną do tego, aby sprowadzić Ikkou do świata rzeczywistego po jego zboczonych wybrykach, poprzez brutalne uderzenia go np. w krocze. Chitose wydaje się nie mieć żadnych hobby, jednak miłuje sobie oglądanie horrorów i ogólnie lubi telewizję. Jest ona jedną z tych postaci, które były "molestowane" przez Ikkou, z powodu wielkości ich biustu, jednak wydaje się, że Chitose była jego ulubienicą pod tym względem.
Yuuko Atouda (阿刀田結子 Atouda Yuuko)
Yuuko reprezentuje "Królestwo Asury" i jest typową chłopczycą, która nie waha się brać udziału w szkolnych bójkach oraz jest głównym wrogiem szkolnego gangu, którego częstym zakładnikiem jest sam Ikkou. Ma ona skłonność do bycia zazdrosną wobec dziewczyn, które mają w porównaniu do niej duże piersi i potrafi być zła na chłopców, którzy preferują takie dziewczyny. Dobrym przykładem tego jest jej wściekłość, podczas incydentu ze złodziejem bielizny, który ukradł jedynie staniki dziewczyn z rozmiarem miseczki C bądź większe. Nie ma ona w sobie za grosz romantyczności, jednak chciałaby to zmienić by stać się bardziej kobiecą i mieć lepsze kontakty z chłopakami. Jak większość swoich klasztornych koleżanek lubi karać Ikkou w sposób fizyczny.
Haruka Amanogawa (天川春佳 Amanogawa Haruka)
Haruka jest reprezentantką "Królestwa Nieba" i jest najsilniejszym egzorcystą wśród koleżanek (z wyjątkiem Ikkou, podczas gdy ten jest przebudzony). Często flirtuje z Ikkou, wykorzystując swoje atrybuty, tylko po to, by potem się przyglądać jak jest bity przez resztę dziewczyn. Haruka ma największy biust spośród dziewczyn. Sprawia ona wrażenie, że wszystko bierze na żarty i często jej lenistwo daje się we znaki. Mimo wszystko, zdaje się być mądrzejsza niż na to wygląda.
Sumi Ikuina (生稲雛美 Ikuina Sumi)
Reprezentuje ona "Królestwo Zwierząt". Jest ona typem dziewczyny, która jest miła dla każdego i czasami stara się bronić Ikkou, jednak mimo wszystko nie daje się jej nic zaradzić. Jej życzliwość ma związek również ze zwierzętami, co wydaje się być źródłem jej siły duchowej. W drugim sezonie anime, jest ona napastowana przez psy, z różnymi skutkami (nieraz erotycznymi), jednak po treningu udaje jej się to przezwyciężyć. Jest ona także często napastowana przez Ikkou, ze względu na duży rozmiar jej piersi.
Hinata Sugai (為我井陽 Sugai Hinata)
Hinata reprezentuje "Królestwo Piekła" i posiada ona małe zwierzątko-demona ziejącego ogniem, który dokonuje pełnej przemiany, kiedy Hinata nie może opanować swojego bosatsu (mocy). Później w serii, kiedy Ikkou jest blisko przebudzenia często rozkazuje swojemu demonowi podpalić go, dzięki czemu nie dochodzi do ukazania się jego prawdziwego oblicza. Jest ona młodszą, adoptowaną siostrą Sakury. Wydaję się, że jest ona bardzo spokojną osobą i rzadko przemawia. Jej hobby to zbieranie i studiowanie haniwy i jest w serii także odcinek poświęcony poszukiwaniu haniwy razem z jej klubem Haniwy - najmniejszym klubem w szkole.
Sakura Sugai (為我井さくら Sugai Sakura)

Linki zewnętrzne[edytuj]