Andrew Kehoe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Andrew Kehoe

Andrew Philip Kehoe (ur. 1 lutego 1872 r. – zm. 18 maja 1927 r.) – amerykański masowy morderca, który zabił 45 ludzi, głównie dzieci, przygotowawszy trzy eksplozje dynamitu w Bath w stanie Michigan, 18 maja 1927 r.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kehoe urodził się w Tecumseh, w stanie Michigan, w rodzinie składającej się z trzynaściorga dzieci. Jego matka zmarła, gdy miał pięć lat i jego ojciec ożenił się ponownie; podobno Kehoe często kłócił się ze swoją macochą. Kiedy Kehoe miał 14 lat, rodzinny piec eksplodował, kiedy kobieta usiłowała rozpalić w nim ogień. Olej napędzający piec oblał ją i kobieta zajęła się ogniem. Chłopak przyglądał się przez dłuższą chwilę jak macocha płonie, a dopiero potem polał ją wiadrem zimnej wody. Na skutek odniesionych ran, kobieta później zmarła.

Uczęszczał do Tecumseh High School i Michigan State College (później Uniwersytet Stanowy Michigan), gdzie poznał swoją przyszłą żonę, Ellen ,,Nellie’’ Price, córkę z bogatej rodziny Lansingów. Pobrali się w 1912 roku, a w 1919 przeprowadzili się do Bath, gdzie para kupiła 75-hektarową farmę od cioci Nellie za 12 tysięcy dolarów, płacąc 6 tysięcy gotówką, a resztę zaciągając pod hipotekę.