Anna Anka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Anna Anka
Ilustracja
Anna Anka
Data i miejsce urodzenia 28 kwietnia 1971
Polska

Anna Anka, wcześniej Danuta Anna Kołodziejska[1], Anna Åberg i Anna Yeager (ur. 28 kwietnia 1971 w Polsce[1]) – szwedzka prezenterka telewizyjna[2] aktorka, fotomodelka polskiego pochodzenia.

Życiorys[edytuj]

Po śmierci matki, jako 3,5-letnia dziewczynka Danuta Anna Kołodziejska została adoptowana z polskiego domu dziecka przez szwedzką rodzinę Åberg i zamieszkała w Bjuv w południowej Szwecji[3]. W 1993 została Miss Hawaiian Tropic. W 1994 zagrała niewielką rolę w amerykańskiej komedii Głupi i głupszy w reżyserii braci Farrelly[1][4]. Była jedną z trzech bohaterek szwedzkiego reality show, Svenska Hollywoodfruar cz. 1 i cz. 2 w TV 3[5]. W grudniu 2009 roku była bohaterką i prowadzącą "Anna Ankas jul" ("Święta Anny Anki") w TV3. W marcu 2010 roku prowadziła reality show "Anna Anka söker assistent" ("Anna Anka szuka asystenta"). W październiku poprowadziła program w TV3 "I form med Anna Anka" ("W formie z Anną Anką"), w którym eksperci pomagali uczestnikom schudnąć.

Jej małżeństwo z Louisem Yeagerem trwało tylko miesiąc, lecz Anna nosiła jego nazwisko do kolejnego ślubu w 2008 r. z kanadyjskim piosenkarzem Paulem Anką. Ma dwójkę dzieci: córkę Ellie (ur. 2002) z pierwszego małżeństwa i syna Ethana (ur. 2004) z Paulem Anką[1][4]. Mieszkają w Los Angeles w Kalifornii[6].

Przypisy