Anna Borucka-Cieślewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Borucka-Cieślewicz
Data i miejsce urodzenia 26 października 1941
Zygmuntowo
Posłanka IV kadencji Sejmu
Okres od 24 czerwca 2004
do 18 października 2005
Przynależność polityczna Prawo i Sprawiedliwość

Anna Borucka-Cieślewicz (ur. 26 października 1941 w Zygmuntowie) – polska polityk, nauczyciel akademicki, posłanka na Sejm IV kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, następnie uzyskała stopień doktora nauk matematycznych. Do czasu przejścia na emeryturę pracowała jako nauczyciel akademicki. Należy do Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Działa w zarządzie Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców w Koninie[1].

W latach 90. działała w ChDSP, potem należała do Stronnictwa Pracy. W 2004 objęła mandat posła IV kadencji z okręgu poznańskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (w miejsce wybranego do Parlamentu Europejskiego Marcina Libickiego). W wyborach parlamentarnych w 2005 bezskutecznie ubiegała się o reelekcję. W tym samym roku objęła mandat radnego Poznania za radnego Przemysława Alexandrowicza, który został senatorem.

W 2006 nie dostała się do rady miasta z lokalnego komitetu, w 2007 w przedterminowych wyborach parlamentarnych ponownie bez powodzenia kandydowała do Sejmu z listy PiS.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]