Antarmahal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Antarmahal
Gatunek

dramat, romans, musical

Data premiery

28 października 2005

Kraj produkcji

Indie

Język

bengalski, hindi, angielski

Czas trwania

116 min

Reżyseria

Rituparno Ghosh

Scenariusz

Rituparno Ghosh

Główne role

Jackie Shroff
Abhishek Bachchan
Soha Ali Khan

Muzyka

Debajyoti Mishra

Zdjęcia

Abhik Mukherjee

Antar Mahal (bengalski: অন্তরমহল ôntormohol, inny tytuł '"Antar Mahal: Voices of the Inner Chamber") to bengalski dramat wyreżyserowany w 2005 roku przez Rituparno Ghosha, autora Chokher Bali, Raincoat, czy The Last Lear. W filmie grają Jackie Shroff, Rupa Ganguly, Soha Ali Khan i Abhishek Bachchan gra drugoplanową rolę. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Abhik Mukherjee – operator takich filmów jak Bunty i Babli, czy Raincoat.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

1878 rok. Bengal. Bhubaneshwar Chaudhary (Jackie Shroff) ma dwa marzenia: mieć syna i zwyciężyć w rywalizacji z sąsiadem przygotowując okazalej święto Durgi. Po dwunastu latach małżeństwa z piękną Mahamayą nadal nie ma syna. Ku rozgoryczeniu Mahamayi bierze sobie za drugą żonę młodziutką Jashomati (Soha Ali Khan). Conocne próby poczęcia syna przez szorstkiego, pozbawionego czułości Bhubaneshwara są męką dla dziewczyny.

Chcąc zaimponować wszystkim w przygotowaniach do święta Durgi Bhubaneshwar sprowadza młodego artystę Brija Bhushana (Abhishek Bachchan). Nie znający bengalskiego rzeźbiarz ma w oparciu o portret brytyjskiej królowej Wiktorii wyrzeźbić posąg Durgi. Bhubaneshwar liczy, że przypodobawszy się w ten sposób Anglikom uzyska od nich tytuł i nadania. Obecność milczącego zmysłowego artysty zaczyna intrygować obie żony Bhubaneshwara.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]