Arcalen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arcalenmaść. Produkt leczniczy roślinny, tradycyjnie stosowany w różnego rodzaju stanach pourazowych. Stosowany jest jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków) po stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych w postaci masażu po treningach sportowych.

Skład[edytuj | edytuj kod]

Substancje czynne:

Substancje pomocnicze:

  • lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20 % -80 %, woda oczyszczona.

Dostępne opakowania: Tuba aluminiowa zawierająca 30 g maści.

Wskazania[edytuj | edytuj kod]

Krwiaki, wylewy podskórne, wysięki stawowe, zmiany okołostawowe po urazach. Arcalen poprawia efektywność masażu leczniczego i sportowego oraz polepsza lokalne ukrwienie.

Stosowanie[edytuj | edytuj kod]

Nie należy stosować leku Arcalen, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu (w tym substancje pomocnicze), uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae . Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę. Lek przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i kobiet w ciąży. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn w ruchu.

Dawkowanie[edytuj | edytuj kod]

Preparat stosować zewnętrznie na miejsca zmienione chorobowo. Smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie. Do masażu leczniczego stosować 3-4 g maści (pasek o długości około 5 cm). Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Możliwe działania niepożądane[edytuj | edytuj kod]

W przypadku wystąpienia objawów uczulenia ( nadwrażliwość), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwieniania lub wysypki, należy zaprzestać stosowania produktu. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Star of life.svg Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć medycznych i pokrewnych w Wikipedii.