Ariel (Disney)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ariel, zdrobniale Arielka - główna bohaterka filmu animowanego pt. Mała Syrenka.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ariel posiada długie do ramion, czerwone włosy, niebieskie oczy i przępiekny głos. Jej ogon jest koloru zielonego. Nosi fioletowy biustonosz z muszelek. Występuje pod dwiema postaciami: dziewczyny i syreny.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Ariel to syrena bardzo ciekawa świata. Interesuje ją życie ludzi. To typ podróżniczki. Ma marzenia i nie pozwoli, by ktoś je zniszczył. To dziewczyna radosna i zabawna. Mimo że została człowiekiem, bardzo kocha morze i wszystkie stworzenia, które w nim mieszkają. Lubi ryzyko i jest odważna: nie zawahała się oddać swojego głosu morskiej czarownicy Urszuli w zamian za ludzkie nogi.

Rodzina i przyjaciele[edytuj | edytuj kod]

Jej ojcem jest Tryton, król mórz. Jej siostry to: Aquata, Andrina, Arista, Attina, Adella i Alana (wszystkie są syrenami). Przyjaźni się z rybą o imieniu Florek (ang. Flounder). Po wyjściu na ląd poślubiła księcia Eryka.

Rola w filmie „Mała Syrenka[edytuj | edytuj kod]

Ariel po poznaniu księcia Eryka, którego uratowała od utonięcia, postanowiła pozostać z nim na zawsze. Oddała Urszuli głos w zamian za ludzkie nogi. Na szczęście, z pomocą morskich zwierząt, pokonała Urszulę, odzyskała głos i na zawsze pozostała na lądzie, gdzie poślubiła Eryka. Głos postaci podkładała Jodi Benson, a w polskiej wersji Beata Jankowska-Tzimas.