Przejdź do zawartości

Atlante UTN

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Atlante UTN
Pełna nazwa

Atlante de la Universidad Tecnológico de Neza

Przydomek

Potros (Źrebaki)

Data założenia

1988

Data rozwiązania

2011

Państwo

 Meksyk

Adres

Nezahualcóyotl, Meksyk

Stadion

Estadio Neza 86

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Atlante de la Universidad Tecnológico de Neza (UTN)meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Nezahualcóyotl, w stanie Distrito Federal.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Po sezonie 1986/1987 zespół Correcaminos UAT kupił licencję pierwszoligowego klubu Deportivo Neza, co oznaczało, że miasto Nezahualcóyotl pozostało bez własnego klubu piłkarskiego. W konsekwencji w 1988 roku została założona drużyna Potros Neza, która prowadzona przez szkoleniowca Víctora Manuela Vuceticha przystąpiła do rozgrywek drugoligowych. Już w debiutanckich rozgrywkach, 1988/1989, ekipa zwyciężyła w Segunda División po pokonaniu w finale klubu Atlético Yucatán. To zaowocowało awansem Potros do pierwszej ligi – Primera División – do której zespół ostatecznie nie przystąpił, gdyż sprzedał swoją licencję drużynie Tiburones Rojos de Veracruz, po czym został rozwiązany.

Klub został reaktywowany przed sezonem 2004/2005, jednak już jako filia pierwszoligowego Atlante FC pod nazwą Atlante Potros Neza. Po roku gry w drugiej lidze ekipa Potros po raz kolejny sprzedała licencję – tym razem drużynie Tampico Madero FC, po czym przystąpiła do rywalizacji na czwartym szczeblu rozgrywek. Tam dwukrotnie dochodziła do finału ligi, jednak nie udało jej się awansować o klasę wyżej. W 2009 roku inna drużyna filialna Atlante – Potros Chetumal – została decyzją właściciela klubu, Grupo Pegaso, przeniesiona do miasta Nezahualcóyotl i zmieniła nazwę na Potros Neza, rozpoczynając grę w drugiej lidze.

Latem 2010 klub zmienił nazwę na Atlante UTN, pod którą występował na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2010/2011. Po upływie roku został rozwiązany, a jego miejsce zajęła drużyna Neza FC, zostając filią Monarcas Morelia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]