AtmAsfera

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
AtmAsfera
Ilustracja
Rok założenia 2003
Pochodzenie Kijów,  Ukraina
Gatunek muzyka etniczna, folk, world music, muzyka alternatywna
Obecni członkowie
Anastasija Jaremczuk, Julija Jaremczuk, Andrij Czerkasow, Serhij Swirski, Denys Biłodid, Timur Gogitidze
Byli członkowie
Taras Melnyczenko, Ihor Sas, Ołeksandr Honczaruk, Misza Puziurin, Andrij Szadij
Strona internetowa
AtmAsfera podczas tournée w Norwegii, rok 2015. Od lewej: Serhij, Timur, siostry Jaremczuk, Dźanardana i Denys

AtmAsfera (ukr. АтмАсфера) – ukraińska grupa muzyczna grająca wielostronną muzykę etniczną zawierająca elementy folkowe pochodzące z różnych stron świata z ukraińskimi i angielskim tekstami w połączeniu z językiem starożytnym. W swojej twórczości muzycy chętnie sięgają po formy muzyki poważnej, w tym współczesnej, wraz z elementami improwizacji. Starają się wyrażać swoje emocje, myśli, uczucia i szczerze przekazać je słuchaczom.

Zespół istnieje od 2003 roku i brał udział w wielu festiwalach m.in. "Global Battle of the Bands" (2007), gdzie w finale zajęli 4 miejsce, "Ethno Evolution", "Czerwona ruta" czy też Niv-rock (2006) i wielu innych. Wiele razy zagrali w Polsce: "Latający Holender", "Etniczne Inspiracje", "Etno Cross Festiwal". Zespół występował na Przystanku Woodstock w latach 2007, 2008, 2009, gdzie w 2009 roku odebrał nagrodę w plebiscycie Złotego Bączka za najlepszy koncert sceny folkowej.

W 2009 i 2010 r. AtmAsfera odbyła intensywną trasę koncertową po Polsce: Kraków, Wrocław, Toruń, Warszawa, Lublin... – to tylko kilka miast, które odwiedzili. W czerwcu 2010 r. zdobyli drugą nagrodę na festiwalu Folkowo w Ostródzie. W lipcu 2010 r. zagrali na prestiżowym norweskim festiwalu jazzowym Moldejazz.

21 marca 2011 r. miała miejsce polska premiera nowej płyty zespołu „Integro” wraz z nowym teledyskiem do piosenki "Every step", mp3 można pobrać ze strony zespołu jako wiosenny prezent od Atmasfery. W maju i czerwcu 2011 odbędzie się trasa koncertowa Integro Tour Polska – zagrają koncerty w kilkunastu polskich miastach, jak Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań.

Skład zespołu[edytuj | edytuj kod]

  • Anastasija Jaremczuk (Jamuna) – flet, wokal
  • Julija Jaremczuk (Kalindi) – keyboard, wokal
  • Andrij Czerkasow (Dźanardana) – gitara basowa
  • Serhij Swirski – gitara elektryczna
  • Denys Biłodid – gitara akustyczna, dombra
  • Timur Gogitidze – bębny, darabuka

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]