Będzie głośno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Będzie głośno
It Might Get Loud
Gatunek dokument muzyczny
Rok produkcji 2008
Data premiery Stany Zjednoczone 5 września 2008
Polska 15 stycznia 2010
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 97 minut
Reżyseria Davis Guggenheim
Muzyka Jimmy Page
The Edge
Jack White
Zdjęcia Guillermo Navarro
Erich Roland
Scenografia Donald Graham Burt
Montaż Greg Finton
Wytwórnia Thomas Tull Productions
Dystrybucja Against Gravity
Sony Pictures Classics

Będzie głośnoamerykański film dokumentalny z 2008 roku w reżyserii Davisa Guggenheima, opisujący historię i spojrzenie na grę trzech skrajnie różnych gitarzystów. Począwszy od lat 60-tych, które reprezentuje Jimmy Page, poprzez lata 80, w których zaczynał tworzyć The Edge'a aż do lat 90-tych, reprezentowanych przez Jacka White'a.

Film skupia się na ukazaniu różnic między muzykami, są to m.in.: postrzeganie świata, wrażliwość muzyczna a także podejście do gitary. Jimmy Page, dobiegający siedemdziesiątki, delektuje się swoją grą a jego słynne riffy podpatruje pozostała dwójka. The Edge ukazuje swoją oryginalność poprzez charakterystyczne delay'e. White ma z całej trójki najbardziej surowe podejście do gitary i jej brzmienia.

Opowieść reżysera kreowana jest na wyprawę, podczas której na farmie dochodzi do spotkania White'a, następnie w deszczowym Dublinie widz podgląda The Edge'a w studio, by po chwili przenieść się do pałacu zamieszkiwanego przez Page'a. Widz ogląda ich gitary, sztuczki oraz dowiaduje się dlaczego gitara stała się dla nich sensem życia.

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Nagroda Satelita 2008

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]