Beast Master

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Beast Master
ビーストマスター
(Bīsuto Masutā)
Gatunek komedia, romans
Manga
Autor Kyōsuke Motomi
Wydawca Japonia Shōgakukan
Polski wydawca Waneko
Odbiorcy shōjo
Drukowana w Japonia Betsucomi
Wydawana 20062007
Liczba tomów 2

Beast Master (jap. ビーストマスター Bīsuto Masutā?)manga shōjo autorstwa Kyōsuke Motomi. Była wydawana przez Shōgakukan w japońskim magazynie Betsucomi. Zostały wydane 2 tomy tankōbon.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Yuiko Kubozuka jest licealistką, która kocha zwierzęta, lecz te niestety nie "odwzajemniają" jej uczuć i gdy tylko mają okazję, jak najszybciej od niej uciekają. Pewnego razu, Leo Aoi, dziwny uczeń z przerażającym wyrazem twarzy, przenosi się do klasy Yuiko. Dziewczyna zauważa, że chłopak tak naprawdę jest nieśmiały i wrażliwy, a zwierzęta uwielbiają jego towarzystwo. Jednak, gdy Leo poczuje krew, niespodziewanie staje się bardzo agresywny i nie obawia się używać przemocy.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Yuiko Kubozuka (jap. 窪塚 結子 Kubozuka Yuiko?)
17-letnia dziewczyna, która uwielbia zwierzęta, choć te boją się jej i od niej uciekają. Jest miła i lubiana przez rówieśników. Po raz pierwszy spotyka Leo, gdy ten uratował kota, który uciekł na drzewo podczas burzy. Prawie od razu nawiązali przyjazne stosunki, głównie z powodu, że Yuiko była jedyną osobą w szkole, która nie bała się go. Zaakceptowała sekret Leo i stała się jedyną osobą mogącą go kontrolować. Z czasem zakochuje się w chłopaku. Jej ojciec jest weterynarzem i prowadzi klinikę weterynaryjną.
Leo Aoi (jap. 蒼井 礼央 Aoi Reō?)
17-letni (w jednym z rozdziałów obchodzi 18. urodziny) chłopak, którego oczy przypominają kształtem oczy bestii. Mimo swojego wyglądu jest bardzo miły i wrażliwy, a nawet trochę dziecinny. Bardzo troszczy się o Yuiko, gdyż jest ona jego pierwszą przyjaciółką (z czasem zakochuje się w niej). Kiedy Leo widzi krew, jego zwierzęca natura ujawnia się. Wtedy z pomocą przychodzi Kubozuka, która jest jedyną osobą będącą w stanie ujarzmić jego krwiożercze instynkty. Leo nie wie wielu rzeczy na temat życia w mieście, ponieważ jego ojciec zdecydował, aby chłopak wychowywał się z dala od cywilizacji, by chronić go przed ludźmi czyhającymi na majątek, jaki Leo otrzyma w dniu swoich 18. urodzin.
Kyle Tokizaburō Rosenburg (jap. カイル・時三郎・ローゼンバーグ Kairu Tokizaburo Rōzenbaagu?)
Kyle jest opiekunem Leo i bardzo kocha swojego podopiecznego. Początkowo był sekretarzem dziadka Leo, po którym chłopak otrzyma spadek. Służył w wojsku, co może wyjaśniać jego nadzwyczajną siłę.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Seria została napisana i zilustrowana przez Kyōsuke Motomi i ukazywała się w miesięczniku Betsucomi. Rozdziały zostały zebrane w dwóch tankōbonach i wydane przez wydawnictwo Shōgakukan[1][2]. W Polsce manga została wydana przez Waneko.

Nr Język japoński Język polski
Data wydania ISBN Data wydania ISBN
1 26 lutego 2007[1] ISBN 978-4-091308-54-2 styczeń 2014 ISBN 978-83-63769-94-9
2 26 lipca 2007[2] ISBN 978-4-091311-58-0 marzec 2014 ISBN 978-83-63769-98-7

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b ビーストマスター 1 (jap.). Shōgakukan. [dostęp 2016-03-05].
  2. a b ビーストマスター 2 (jap.). Shōgakukan. [dostęp 2016-03-05].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]