Beast Master

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Beast Master
jap. ビーストマスター
(Bīsuto Masutā)
Gatunekkomedia, romans
Manga
AutorKyōsuke Motomi
WydawcaJaponia Shōgakukan
Polski wydawcaWaneko
Odbiorcyshōjo
Drukowana wJaponia Betsucomi
Wydawana20062007
Liczba tomów2

Beast Master (jap. ビーストマスター Bīsuto Masutā)manga shōjo autorstwa Kyōsuke Motomi. Była wydawana przez Shōgakukan w japońskim magazynie Betsucomi. Zostały wydane 2 tomy tankōbon.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Yuiko Kubozuka jest licealistką, która kocha zwierzęta, lecz te niestety nie "odwzajemniają" jej uczuć i gdy tylko mają okazję, jak najszybciej od niej uciekają. Pewnego razu, Leo Aoi, dziwny uczeń z przerażającym wyrazem twarzy, przenosi się do klasy Yuiko. Dziewczyna zauważa, że chłopak tak naprawdę jest nieśmiały i wrażliwy, a zwierzęta uwielbiają jego towarzystwo. Jednak, gdy Leo poczuje krew, niespodziewanie staje się bardzo agresywny i nie obawia się używać przemocy.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Yuiko Kubozuka (jap. 窪塚 結子 Kubozuka Yuiko)
17-letnia dziewczyna, która uwielbia zwierzęta, choć te boją się jej i od niej uciekają. Jest miła i lubiana przez rówieśników. Po raz pierwszy spotyka Leo, gdy ten uratował kota, który uciekł na drzewo podczas burzy. Prawie od razu nawiązali przyjazne stosunki, głównie z powodu, że Yuiko była jedyną osobą w szkole, która nie bała się go. Zaakceptowała sekret Leo i stała się jedyną osobą mogącą go kontrolować. Z czasem zakochuje się w chłopaku. Jej ojciec jest weterynarzem i prowadzi klinikę weterynaryjną.
Leo Aoi (jap. 蒼井 礼央 Aoi Reō)
17-letni (w jednym z rozdziałów obchodzi 18. urodziny) chłopak, którego oczy przypominają kształtem oczy bestii. Mimo swojego wyglądu jest bardzo miły i wrażliwy, a nawet trochę dziecinny. Bardzo troszczy się o Yuiko, gdyż jest ona jego pierwszą przyjaciółką (z czasem zakochuje się w niej). Kiedy Leo widzi krew, jego zwierzęca natura ujawnia się. Wtedy z pomocą przychodzi Kubozuka, która jest jedyną osobą będącą w stanie ujarzmić jego krwiożercze instynkty. Leo nie wie wielu rzeczy na temat życia w mieście, ponieważ jego ojciec zdecydował, aby chłopak wychowywał się z dala od cywilizacji, by chronić go przed ludźmi czyhającymi na majątek, jaki Leo otrzyma w dniu swoich 18. urodzin.
Kyle Tokizaburō Rosenburg (jap. カイル・時三郎・ローゼンバーグ Kairu Tokizaburo Rōzenbaagu)
Kyle jest opiekunem Leo i bardzo kocha swojego podopiecznego. Początkowo był sekretarzem dziadka Leo, po którym chłopak otrzyma spadek. Służył w wojsku, co może wyjaśniać jego nadzwyczajną siłę.

Manga[edytuj | edytuj kod]

Seria została napisana i zilustrowana przez Kyōsuke Motomi i ukazywała się w miesięczniku Betsucomi. Rozdziały zostały zebrane w dwóch tankōbonach i wydane przez wydawnictwo Shōgakukan[1][2]. W Polsce manga została wydana przez Waneko.

NrJęzyk japońskiJęzyk polski
Data wydaniaISBNData wydaniaISBN
126 lutego 2007[1]ISBN 978-4-091308-54-2styczeń 2014ISBN 978-83-63769-94-9
226 lipca 2007[2]ISBN 978-4-091311-58-0marzec 2014ISBN 978-83-63769-98-7

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b ビーストマスター 1 (jap.). Shōgakukan. [dostęp 2016-03-05].
  2. a b ビーストマスター 2 (jap.). Shōgakukan. [dostęp 2016-03-05].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]