Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie
Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie.jpg
Częstotliwość miesięcznik
Państwo Polska 
Wydawca Wyższy Urząd Górniczy
Rodzaj czasopisma naukowo-techniczne
Pierwsze wydanie 1992
Redaktor naczelny Mirosław Koziura
Średni nakład 750 egz.
Format A4
ISSN 2081-4224
Strona internetowa

„Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie” – czasopismo naukowo-techniczne Wyższego Urzędu Górniczego, w latach 1992-1995 wydawane jako kwartalnik, a od roku 1996 przekształcone w miesięcznik, ujęty w wykazie czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego[1].

Czasopismo prezentuje aktualne problemy górnictwa w Polsce i poza jej granicami, a także stan wiedzy w zakresie górnictwa i dyscyplin naukowych z nim związanych oraz konkretne rozwiązania techniczne i technologiczne w dziedzinie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska naturalnego. Ponadto, na bieżąco informuje o przyczynach wypadków w górnictwie, historii górnictwa oraz zmianach w obowiązujących przepisach.

Prenumeratorami miesięcznika „Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska w Górnictwie” są zakłady górnicze, placówki naukowo-badawcze, uczelnie wyższe, organy administracji państwowej, biblioteki oraz jednostki produkcyjne i usługowe pracujące na rzecz górnictwa. Miesięcznik otrzymują także instytucje zagraniczne, m.in. w Australii, Czechach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Ukrainie i USA.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. O miesięczniku, O miesięczniku, 12 grudnia 2012