Bibliografia Małopolski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
https://bibliografia.malopolska.pl/

Bibliografia Małopolski – część ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji.

Bibliografia Małopolski zawiera opisy wydawnictw treściowo związanych z województwem małopolskim i Małopolską jako regionem geograficzno-historycznym.

Rejestruje:

W przeważającej większości są to opisy publikacji wydanych po 2000 roku[1].

Bibliografia Małopolski powstała z połączenia baz lokalnych tworzonych w bibliotekach powiatowych województwa małopolskiego z bazą o takiej samej nazwie powstającą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie i od 2015 roku jest współtworzona przez wszystkie (22) biblioteki publiczne województwa małopolskiego pod nadzorem merytorycznym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie[2]. Bibliografia jest tworzona w systemie bibliotecznym Sowa[1].Pod koniec 2016 roku, gdy powstała Biblioteka Kraków połączono bazy bibliograficznych tworzone przez biblioteki miejskie Krakowa: Śródmiejską, Krowoderską, Podgórską i Nowohucką. W Bibliotece Kraków prace nad bibliografią regionalną od stycznia 2017 roku koordynuje Dział Informacyjno-Bibliograficzny Biblioteki Kraków[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie - Bibliografia Małopolski, www.rajska.info [dostęp 2019-02-01].
  2. Bibliografia Małopolski – Biblioteka Kraków [dostęp 2021-11-03] (pol.).
  3. Bibliografia regionalna – Biblioteka Kraków [dostęp 2021-01-15] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]