Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sztafeta 4 × 10 km mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 . Zawody zostały rozegrane 3 marca 2023 roku. Tytuł mistrzów świata obronili Norwegowie , drugie miejsce zajęli Finowie , a brązowy medal wywalczyli Niemcy . Do startu przystąpiło 15 sztafet; Polska nie startowała.
Dwóch pierwszych zawodników biegło po 10 km techniką klasyczną . Po przebiegnięciu tego dystansu, dwóch kolejnych zawodników biegło po 10 km techniką dowolną .
Miejsce
Nr
Reprezentacja
Czas
Strata
01 !
1
Norwegia Hans Christer Holund Pål Golberg Simen Hegstad Krüger Johannes Høsflot Klæbo
1:32:54,7 24:34,9 24:16,7 21:32,4 22:30,7
—
02 !
5
Finlandia Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Niko Anttola
1:33:41,6 25:01,0 24:14,7 22:09,5 22:16,4
+0:46,9 ! +46,9
03 !
4
Niemcy Albert Kuchler Janosch Brugger Jonas Dobler Friedrich Moch
1:33:54,5 25:03,0 25:09,7 21:44,5 21:57,3
+0:59,8 ! +59,8
04 ! 4
2
Francja Richard Jouve Hugo Lapalus Clément Parisse Jules Lapierre
1:33:55,2 25:00,6 24:53,8 22:02,1 21:58,7
+1:00,5
05 ! 5
10
Kanada Xavier McKeever Antoine Cyr Graham Ritchie Olivier Léveillé
1:34:17,2 25:01,7 24:53,7 22:00,4 22:21,4
+1:22,5
06 ! 6
3
Szwecja Johan Häggström Jens Burman William Poromaa Calle Halfvarsson
1:34:31,4 25:02,2 24:52,9 22:01,7 22:34,6
+1:36,7
07 ! 7
8
Stany Zjednoczone Ben Ogden Hunter Wonders Scott Patterson Gus Schumacher
1:36:05,4 25:01,4 26:02,7 22:16,7 22:44,6
+3:10,7
08 ! 8
6
Szwajcaria Beda Klee Jonas Baumann Candide Pralong Cyril Fähndrich
1:36:57,6 25:00,1 24:55,3 23:17,0 23:45,2
+4:02,9
09 ! 9
7
Włochy Dietmar Nöckler Francesco De Fabiani Paolo Ventura Federico Pellegrino
1:38:11,9 25:34,2 25:53,3 23:18,4 23:26,0
+5:17,2
10
9
Japonia Ryō Hirose Takanori Ebina Naoto Baba Haruki Yamashita
1:39:03,3 25:14,4 26:58,2 23:11,7 23:39,0
+6:08,6
11
12
Słowenia Miha Šimenc Miha Ličef Vili Črv Boštjan Korošec
1:39:37,6 25:02,7 25:46,2 24:10,2 24:38,5
+6:42,9
12
13
Estonia Martin Himma Marko Kilp Alvar Johannes Alev Kaarel Kasper Kõrge
1:40:12,0 26:31,6 26:57,2 23:33,1 23:10,1
+7:17,3
13
15
Kazachstan Naił Baszmakow Witalij Puchkało Olżas Klimin Jernur Beksułtan
1:42:10,5 26:30,0 25:52,2 24:08,1 25:40,2
+9:15,8
14
14
Łotwa Raimo Vīgants Niks Saulītis Lauris Kaparkalējs Rainers Paeglis
LAP 26:30,1 29:28,6
+9:90,0 ! —
15
11
Czechy Tomáš Dufek Luděk Šeller Tomáš Lukeš Kryštof Zatloukal
LAP 28:46,1 28:09,0
+9:90,1 ! —