Calle Halfvarsson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Calle Halfvarsson
Calle Halfvarsson
Data i miejsce urodzenia 17 marca 1989
Sågmyra, Szwecja
Klub Falun-Borlänge SK
Debiut w PŚ 23.03 2009, Falun
(54. miejsce – 40 km)
Pierwsze punkty w PŚ 12.12 2010, Davos
(15. miejsce – sprint)
Pierwsze podium w PŚ 26.11 2016, Kuusamo (2. miejsce - sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwecja
Mistrzostwa świata
Srebro Val di Fiemme 2013 Sztafeta
Srebro Falun 2015 Sztafeta
Brąz Lahti 2017 Sztafeta
Mistrzostwa świata juniorów
Złoto Malles Venosta 2008 Sprint s.dowolny
Puchar Świata
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2014/2015
Tour de Ski
Bronze medal with cup.svg 3. miejsce
2015

Carl-Christian „Calle” Halfvarsson (ur. 17 marca 1989 w Sågmyrze) – szwedzki biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata oraz mistrz świata juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Największym sukcesem Halfvarssona jest złoty medal wywalczony na mistrzostwach świata juniorów w Malles Venosta w 2008 roku w sprincie techniką dowolną. W Pucharze Świata zadebiutował 23 marca 2009 w Falun, gdzie zajął 54. miejsce w biegu na 40 km. Był to jego jedyny start w tym sezonie i jako, że nie zdobył punktów to nie został uwzględniony w klasyfikacji generalnej. Na następny pucharowy start musiał poczekać do sezonu 2010/2011. Już 12 grudnia 2010 w szwajcarskim Davos zdobył swoje pierwsze punkty, zajmując 15 miejsce w sprincie techniką dowolną. Niewiele ponad miesiąc później, 15 stycznia 2011 w Libercu był dziewiąty w tej samej konkurencji. W sumie punktował czterokrotnie i zajął 61 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak dotąd jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata jest czwarte miejsce wywalczone w biegu na 15 km stylem dowolnym na otwarcie sezonu 2011/2012 w norweskim Sjusjøen. W sezonie 2012/2013 punktował w większości swoim startów, zajmując między innymi piętnaste miejsce w cyklu Ruka Triple oraz czternaste w siódmej edycji Tour de Ski. W klasyfikacji generalnej był tym razem piętnasty. Na przełomie lutego i marca 2013 brał udział w mistrzostwach świata w Val di Fiemme, gdzie wspólnie z Danielem Richardssonem, Johanem Olssonem i Marcusem Hellnerem zdobył srebrny medal w sztafecie. Indywidualnie był siódmy w sprincie stylem klasycznym oraz biegu łączonym na 30 km, a rywalizację na dystansie 15 km stylem dowolnym ukończył na siódmej pozycji. W 2014 wystąpił w sprincie indywidualnym techniką dowolną podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, kończąc rywalizację na siedemnastym miejscu. Brał także udział w większości zawodów Pucharu Świata, przy czym tylko dwukrotnie nie punktował. Był między innymi szósty w cyklu Ruka Triple oraz dziewiąty w ósmej edycji Tour de Ski i w klasyfikacji generalnej PŚ zajął ostatecznie piąte miejsce.

W 2011 został wicemistrzem kraju w spricie technika dowolną, ulegając tylko Jesperowi Modinowi.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
17. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,4 Norwegia Ola Vigen Hattestad
DNF 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 - Norwegia Simen Hegstad Krüger
13. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
9. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 +1:00,6 Szwajcaria Dario Cologna
5. 18 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4x10 km[1] 1:33:04,9 +2:05,6 Norwegia Norwegia
4. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 +3,07 Norwegia Norwegia
DNF 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 - Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
7. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 Rosja Nikita Kriukow
7. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km bieg łączony 1:13:09,3 +22,6 Szwajcaria Dario Cologna
6. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 35:58,2 +1:09,5 Norwegia Petter Northug
2.FIS silver medal.png 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[3] 1:41:37,2 +1,2  Norwegia
13. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 Norwegia Petter Northug
6. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 +22,8 Rosja Maksim Wylegżanin
9. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[4] 15:32,89 +47,43  Norwegia
49. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 +3:35,9 Szwecja Johan Olsson
2.FIS silver medal.png 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[3] 1:34:18,5 +0,6  Norwegia
24. 1 marca 2015 Szwecja Falun 50 km stylem klasycznym 2:26:02,1 +2:56,9 Norwegia Petter Northug
9. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 Włochy Federico Pellegrino
20. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 +2:27,7 Rosja Siergiej Ustiugow
10. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 +1:15,0 Finlandia Iivo Niskanen
3.FIS bronze medal.png 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[5] 1:37:20,1 +2:31,8 Norwegia Norwegia
21. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
4. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[6] 18:49,86 min +4,73 s  Norwegia
16. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +1:49,8 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby
5. 1 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[7] 1:42:32,1 h +1:39,5 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
23. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km stylem dowolnym 35:26,3 +2:06,4 Rosja Jewgienij Biełow
DSQ 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym - Rosja Aleksandr Panżynski
27. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 30 km łączony 1:13:47,9 +3:37,5 Kanada Alex Harvey
12. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Gleb Rietiwych
13. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km stylem klasycznym 37:40,1 +1:20,5 Rosja Jewgienij Biełow
DNF 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 30 km łączony 1:16:30,9 h Rosja Raul Szakirzianow

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
1.FIS gold medal.png 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym
34. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 20 km stylem dowolnym 48:29,6 +3:03,7 Niemcy Philipp Marschall
13. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sztafeta 4x5 km[8] 59:06,1 +3:44,1  Rosja
5. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Rosja Aleksandr Panżynski
7 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 2x10 km łączony 52:54,1 +1:12,7 Rosja Piotr Siedow
21 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolnym 23:53,6 +1:46,3 Rosja Piotr Siedow
8. 6 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sztafeta 4x5 km[9] 54:05,1 +2:41,7  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 niesklasyfikowany
2010/2011 61.
2011/2012 47.
2012/2013 15.
2013/2014 5.
2014/2015 3.
2015/2016 80.
2016/2017 21.
2017/2018 13.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 11 stycznia 2015 Niemcy/Szwajcaria/Włochy Tour de Ski 79,8 km 3:27:14,4 h +30,7 s 3. Norwegia Petter Northug
2. 26 listopada 2016 Finlandia Kuusamo Sprint stylem klasycznym 2:54,12 min +0,75 s 2. Norwegia Pål Golberg
3. 29 stycznia 2017 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym 1:15:46,7 h +5,6 s 3. Norwegia Emil Iversen
4. 21 stycznia 2018 Słowenia Planica 15 km stylem klasycznym 36:54,7 min +42,8 s 3. Kazachstan Aleksiej Połtoranin
5. 27 stycznia 2018 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 3:02,6 min +0,97 s 3. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
6. 25 listopada 2018 Finlandia Kuusamo 15 km stylem klasycznym 36:17,8 min +21,2 s 3. Rosja Aleksandr Bolszunow

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 30 grudnia 2013 Niemcy Oberhof Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:52,8 min 1.
2. 15 marca 2014 Szwecja Sztokholm Finał Pucharu Świata Sprint stylem klasycznym 2:55,97 min +1,01 s 3. Szwecja Teodor Peterson
3. 3 stycznia 2015 Niemcy Oberstdorf Tour de Ski 4,4 km stylem dowolnym 9:54,2 min +5,0 s 2. Szwajcaria Dario Cologna
4. 4 stycznia 2015 Niemcy Oberstdorf Tour de Ski 15 km stylem klasycznym 42:01,2 min +0,8 s 3. Norwegia Petter Northug
5. 8 stycznia 2015 Włochy Toblach Tour de Ski 25 km stylem dowolnym 53:56,9 min +2,0 s 2. Norwegia Petter Northug
6. 2 grudnia 2016 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour Sprint stylem klasycznym 3:31,83 min 1.
7. 3 grudnia 2016 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour 10 km stylem dowolnym 23:04,9 min 1.
8. 24 listopada 2017 Finlandia Kuusamo Ruka Triple Sprint stylem klasycznym 2:48,19 min +4,03 s 3. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
9. 17 marca 2018 Szwecja Falun Finał Pucharu Świata 15 km stylem klasycznym (start masowy) 34:56,6 min +1,3 s 2. Rosja Aleksandr Bolszunow

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 17 marca 2019

Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 39 75 57 47 54 0
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
50 27 67 47 51 - 15 - 54 - - - - - - - - - 9 - - - - - - 46 19 12 17 39 30 99
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (SP F) Rogla 18.12 (15 km C) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
4 34 21 10 15 38 21 - - - - - - - - - - - - - 15 23 28 - - - - - - 45 23 29 56 42 10 31 29 203
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 15 km) Oberhof 29.12 (4 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP C) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP F) La Clusaz 19.01 (15 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 15 km) Davos 16.02 (SP F) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP C) Lahti 10.03 (15 km F) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3,3 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
43 15 28 15 15 - - - - 19 24 5 14 6 12 26 14 - 25 - - 23 23 17 10 24 21 15 4 30 28 430
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
8 29 7 6 20 19 26 - 16 1 6 25 17 11 37 9 - - - 19 12 57 17 13 - 3 20 14 632
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- 6 14 4 23 6 6 5 4 4 2 3 6 4 2 26 13 3 - - - - 26 21 25 16 52 dnf 889
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - 15 34 dns - - - - - - - - - 10 23 - - - - - - - - - - - - - - - - 50
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
2 7 1 1 21 5 - dns - - - - - - - - - - 17 26 3 - - 7 - - - - - - - 431
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
3 10 30 10 4 17 - - - - 27 33 21 54 - - - - 30 3 3 - - - 26 - 11 2 21 7 478
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
7 3 9 24 22 4 58 9 16 13 8 17 5 7 21 34 16 - - - - 20 - - - 11 63 15 538
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Jens Burman, Daniel Richardsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson
  2. Skład drużyny: Marcus Hellner, Calle Halfvarsson
  3. a b Skład drużyny: Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson.
  4. Skład drużyny: Calle Halfvarsson, Teodor Peterson.
  5. Skład drużyny: Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson
  6. Skład drużyny: Oskar Svensson, Calle Halfvarsson
  7. Skład drużyny: Oskar Svensson, Calle Halfvarsson, Jens Burman, Viktor Thorn
  8. Skład zespołu: Teodor Peterson, Bill Impola, Calle Halfvarsson, Adam Johansson.
  9. Skład zespołu: Johan Eriksson, Fredrik Jonsson, Martin Liljemark, Calle Halfvarsson.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]