Carach Angren

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Carach Angren
ilustracja
Inne nazwy CA
Rok założenia 2003
Pochodzenie Landgraaf, Limburgia, Holandia
Gatunek Symfoniczny black metal, melodyjny black metal
Wydawnictwo muzyczne Maddening Media
Season of Mist
Skład
Dennis „Seregor” Droomers
Clemens „Ardek” Wijers
Ivo „Namtar” Wijers
Strona internetowa

Carach Angren – holenderski zespół grający symfoniczny black metal. Został założony w 2003 roku przez byłych członków zespołów Inger Indolia i Vaultage. Charakterystyczne dla ich stylu jest używanie orkiestry jako bazy do ich utworów. Wszystkie ich albumy są albumami koncepcyjnymi, co oznacza, że teksty bazują chociażby na folklorze, legendach czy historiach.

Nazwa[edytuj | edytuj kod]

Pomysłodawcą nazwy był Seregor. Nazwa ta jest zapożyczona z serii Władca pierścieni J.R.R. Tolkiena i oznacza „żelazne szczęki” w języku sindarińskim.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Carach Angren zostało uformowane w 2003 roku w Landgraaf w Holandii przez byłych członków zespołów Inger Indolia i Vaultage – Dennisa „Seregora” Droomersa, Clemensa „Ardka” Wijersa i Ivo „Namtara” Wijersa.

Ich pierwszym wydaniem był mini-album The Chase Vault Tragedy z 2004 roku opowiadający o legendzie z XIX wieku, w której to trumny same się ruszyły. Rok po tym, wydali kolejny mini-album, Ethereal Veiled Existence, który opisywał historię Brązowej Damy z holu Raynham.

Dwa lata później zostali przygarnięci przez Maddening Media i wtedy to zaczęli pracować nad swoim pierwszym studyjnym albumem, Lammendam, który opowiadał o duchu z Leiffartshof. Album został wydany w 2008 roku i był pozytywnie przyjęty przez recenzentów[1][2].

Ich drugi album opowiadający o Latającym Holendrze, Death Came Through a Phantom Ship, wydali w 2010 roku, to znaczy, dwa lata po pierwszym albumie, ciągle pod skrzydłami Maddening Media. Jednak ich trzeci album z 2012 roku, Where the Corpses Sink Forever, utrzymany w realiach wojen światowych, został już wydany przez Season of Mist, a poprzednie dwa albumy zostały wydane ponownie po roku, tym razem spod szyldu nowej dla nich wytwórni.

Będąc ciągle z wytwórnią Season of Mist, wydali w 2015 roku This Is No Fairytale, album koncepcyjny stawiający w krzywym zwierciadle opowieść o Jasiu i Małgosi.

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Jared Ponton: Carach Angren – Lammendam (album review) (ang.).
  2. Martin Wickler: Carach Angren – Lammendam (niem.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]