CipSoft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
CipSoft
Państwo  Niemcy
Siedziba Ratyzbona
Data założenia 2001
Zatrudnienie 60 osób
brak współrzędnych
Strona internetowa

CipSoftniemiecka firma produkująca gry komputerowe z siedzibą w Ratyzbonie. Wyprodukowała trzy gry o nazwie Tibia, Tibia Micro Edition oraz Fiction Fighters.

W 2006 w CipSofcie pracowały 22 osoby, w 2007 - 36 osób.

Początki istnienia firmy[edytuj | edytuj kod]

Firma została założona przez Stephana Börzsönyi, Guido Lübke, Ulricha Schlot i Steve'a Voglra w 2001 r. Pierwszym projektem była Tibia, stworzona pod patronatem CIP Productions w 1997 r. Po wyprodukowaniu Tibii firma została niezależna od swojego dawnego opiekuna.

Tibia[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Tibia.

Jedna z gier MMORPG. Była początkowo niekomercyjnym eksperymentem. Pierwsza wersja Tibii została wydana w 1997 r., była jednak bardzo niedoskonała. Po niedługim czasie stała się projektem komercyjnym.

Tibia, mimo stosunkowo długiego czasu istnienia, nadal posiada prostą grafikę opartą na bitmapach, wykorzystywaną do prostych animacji. Gra pozbawiona jest jakichkolwiek dźwięków, są one przedstawiane graficznie. Uczestniczenie w grze jest bezpłatne. CipSoft oferuje ulepszanie kont do statusu Premium account (PACC) udostępniającego wiele dodatkowych opcji takich, jak np.: logowanie się do serwerów bez kolejki, nowe tereny, potwory, bronie, wyglądy postaci, dodatki do postaci (tzw. addony) i czary (spells).

Tibia Micro Edition[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Tibia Micro Edition.

Gra powstała na bazie Tibii. Jest przeznaczona do gry na platformach telefonów komórkowych. Stworzona przez CipSoft w 2003 r. Aktualna wersja gry to 2.18. Jest pierwszą grą typu MMORPG wydaną na platformę telefonów komórkowych. Gra jest darmowa. Aktualnie dostępna w 4 językach: angielskim, niemieckim, portugalskim i malajskim.