ColdWorld

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ColdWorld
Rok założenia 2005
Pochodzenie Erfurt, Niemcy
Gatunek ambient black metal
Wydawnictwo muzyczne Cold Dimensions
Powiązania Farsot
Obecni członkowie
Georg Börner – wokal, instrumenty, teksty, programowanie

ColdWorldniemiecki, jednoosobowy projekt muzyczny wykonujący muzykę z gatunku ambient black metal. Założony został w 2005 roku w Erfurcie przez multiinstrumentalistę Georga Börnera, który przez cały okres aktywności projektu pozostał jego jedynym członkiem[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

20 stycznia 2006 roku, w nakładzie 50 sztuk ukazało się pierwsze wydawnictwo projektu, minialbum zatytułowany TheStarsAreDeadNow. Wydany on został za pośrednictwem małej wytwórni Ancient Dreams i zawierał pięć utworów[2]. Dwa lata później ukazało się demo zatytułowane Melancholie[potrzebny przypis], jednakże nie zostało one wydane na nośniku fizycznym, co stało się dopiero z reedycją o nazwie Melancholie². Album wydany został 24 marca 2008 roku za pośrednictwem wytwórni Cold Dimensions. Ponieważ oba te wydawnictwa są praktycznie identyczne, pierwszego nie wymienia się w oficjalnej dyskografii.

Krótko po wydaniu debiutanckiego albumu, TheStarsAreDeadNow doczekało się kolejnej reedycji. Tym razem miało to miejsce 12 maja 2008 roku poprzez Deviant Records oraz Wolfsgrim Records w nakładzie 287 kopii, z czego pierwszych sto na białym winylu. Wydawnictwo zawierało plakat w formacie A2. W kwietniu 2011 roku miała miejsce trzecia reedycja tegoż EP, tym razem za pośrednictwem Wolfsgrimm Records[3].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ColdWorld (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-12-20].
  2. W wersji bonusowej (marzec 2006, ponownie 50 kopii) dodatkowe dwa.
  3. ColdWorld - TheStarsAreDeadNow (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-12-20].