College Board

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

College Board
Język roboczy angielski
Siedziba Manhattan
Członkowie 5700 szkół
Prezes i dyrektor generalny Gaston Caperton
Utworzenie 1900
Rozwiązanie istnieje
Strona internetowa

College Board jest organizacją non-profit zrzeszającą szkoły w Stanach Zjednoczonych. Powstała w 1900 roku jako College Entrance Examination Board (CEEB). Składa się z ponad 5700 szkół, kolegiów, uniwersytetów i innych placówek edukacyjnych. College Board ma siedzibę w dzielnicy Upper West Side na Manhattanie[1]. Obecnym prezesem i dyrektorem generalnym jest Gaston Caperton.

Siedziba College Board

Oprócz zarządzania badań, za które pobiera opłaty, College Board współpracuje z programami, które sprzyjają podniesieniem poziomu kształcenia uczniów szkół średnich. Finansowane z dotacji pochodzących z różnych fundacji, takich jak Bill i Melinda Gates Foundation. Jedną z prób pomocy szkołom było wprowadzenie programu o nazwie EXCELerator rozpoczął działanie w roku szkolnym 2006-2007 w 11 szkołach w Waszyngtonie, Jacksonville i Chicago[2].

College Board prowadzi rejestr szkół wielu krajów, kierunków uczelni, nazwy uczelni, programy stypendialne, ośrodki badań i szkoły średnie. W Stanach Zjednoczonych College Board to rejestr zapożyczony przez inne instytucje jako sposób na jednoznaczną identyfikację szkoły; w ten sposób, student może dać jej wskazówki. Istnieje podobny zestaw kodów ACT dla szkół wyższych i dla stypendiów[1], ośrodków badania[2] i szkół średnich, jednak kody te są używane mniej powszechnie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b College Board Contact Us, www.collegeboard.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  2. a b College Board - News & Press, www.collegeboard.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]