DJ World

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
DJ World
Ilustracja
Magazyn DJ World
Częstotliwość Kwartalnik
Państwo Polska
Wydawca Play Music
Rodzaj czasopisma muzyczno-techniczny
Pierwsze wydanie 1999
Redaktor naczelny Karolina Szklarczyk
Średni nakład 10.000 egz.
Format A4
Liczba stron 64
ISSN 1509-2720
[djworld.pl Strona internetowa]

DJ WORLDkwartalnik ogólnopolski dla DJ'ów, producentów, muzyków. Wydawany przez wydawnictwo Play Music w nakładzie 10.000 egzemplarzy. Wydawcą jest PM Gorup Krzysztof Rządek, redaktor naczelnym: Karolina Szklarczyk. Czasopismo jest przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów: DJ,ów muzyków, producentów, radiostacji, klubów.

W czasopiśmie zamieszczane są opisy nowości, recenzje, testy i porównania produktów, wskazówki i techniki, wywiady z polskimi i zagranicznymi muzykami, DJ'ami, producentami, osobami z branży muzycznej. Relacje z imprez branżowych. Zagadnienia prawne związane z muzyką i produkcją.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki magazynu to październik roku 1999. Od 2001 roku do niektórych wydań, do pisma dołączane były płyty CD. Magazyn DJ WORLD patronuje i współorganizuje wiele wydarzeń kulturalnych m.in. targi Music Media, targi INTERMEDIA, targi Music Messe, pierwszą polską platformę na Love Parade. Mistrzostwa Polski DJ'ów i Prezenterów Muzyki.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W marcu 2010 Międzynarodowe Stowarzyszenie Prezenterów Muzyki G5 DJ CLUB wraz z magazynem DJ WORLD postanowiło ogłaszać co roku konkurs dla czytelników w którym można wygrać darmowe uczestnictwo w Profesjonalnej Szkole DJ'ów - G5 DJ SCHOOL. Magazyn organizuje również konkursy na remiksy, które mają szansę ukazać się w oficjalnych wydawnictwach artystów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]